Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy levelet hogy...

Kaptam egy levelet hogy töröltek a munkaügyi központ rendszeréből, mert nem jelentem meg időben. Felszólítást sem kaptam előtte, mit lehetne tenni hogy visszavegyenek?

Figyelt kérdés

Augusztus 8.án kellett volna bemennem a kis könyv szerint a szokásos 3 hónapos megjelenésre. Nekem egy szeptemberi időpont rémlett,így most meglepődve olvastam a levelet hogy töröltek és így oda a kb 4 éves regisztrációm. Máskor is fordult már elő hogy késve mentem,volt hogy 2-3 héttel később...semmi probléma nem volt belőle. 3-4 alkalommal volt olyan is hogy felszólítást kaptam hogy adott napon belül jelenjek meg,és tudtommal ez a felszólítás kötelező ahogy itt is írják: "


Amennyiben az álláskereső a jelentkezési kötelezettségét elmulasztja, az ügyintéző felhívó levelet küld a mulasztás tényéről. Amennyiben az álláskereső jelentkezési kötelezettségének


ismételten, felszólítás ellenére nem tesz eleget, a kirendeltség törli az álláskeresők nyilvántartásából. Az álláskereső az ismételt mulasztását a felhívásban megadott határidő (tudomására jutástól számított) utolsó napja után, 8 napon belül igazolási kérelemmel kimentheti. Abban az esetben, ha az igazolási kérelmet a kirendeltség nem fogadja el, a nyilvántartásból törölni kell az álláskeresőt.


Ha az álláskeresőt együttműködési kötelezettség megszegése miatt törölték a nyilvántartásból, az újbóli nyilvántartásba vételre csak a törlést követő 60 nap eltelte után kerülhet sor.


Amennyiben az álláskereső olyan élethelyzetbe kerül, amely meggátolja a jelentkezés teljesítésében, akkor családtagja is benyújthatja az igazolási kérelmet, amely alapján - pozitív elbírálás után -, a kirendeltség igazoltnak tekinti a jelentkezés elmulasztását."


A papír szerint lehet fellebbezni, de nem tudom hogy mennyi esély van rá. Tudom hogy nagyrészt én mulasztottam, de vannak nagyobb gondjaim is hogy a kiskönyv dátuma járjon folyton az eszembe, ha küldték volna a felszólítást akkor már rég minden rendben lenne. A felszólítás hiányát magam mellé tudnám fordítani? vagy tesznek majd az egészre,és elküldenek a fenébe? Valaki tudna valami ötletet adni?


2013. szept. 25. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az év eleje óta nem kell küldeniük felszólítást.

Már megtehetik, hogy 1 nap késés után azonnal törölnek a rendszerből.


Én fél évig voltam munkanélküli az egyetemen után (2009ben), akkor még tényleg úgy volt ha késtél küldtek levelet és benne egy végső időpontot amire ha nem mentél el akkor töröltek (tudom mert kaptam D: ).


Ha szerzel igazolást (mondjuk orvostól) arra az időre akkor visszavesznek. Ha nem akkor csak a 60 nap letelte után.

2013. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Jéé,akkor így csökkentik a regisztrált munkanélküliek számát.Jó trükk!
2013. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Le vagy maradva... Január óta tényleg nem küldenek felszólítást. Nem mész be, törölnek, és kész. És szerintem teljesen jogos is, legalább csökkentik a költségeket. Ha már álláskereső vagy, a minimum az lenne, hogy befáradsz az időpontodra. Egyébként ahogy írtad, notórius késő vagy, valszeg azért nem is hívott fel telefonon sem az ügyintéződ. 60 nap múlva menjél be, és kezdd előröl. A fellebbezésnek jelen állapot szerint semmi jogalapja, úgyis elutasítják.
2013. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és CSAK orvosi igazolást fogadnának el, de esetedben már ez sem játszik, mert ha vinnél is egy igazolást, hogy több mint egy hónapig kórházban voltál, akkor is törölnének, mert akkor sem lehetsz álláskereső.
2013. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Volt belőle valami előnyöd,hogy regisztrált munkanélküli voltál?
2013. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Sok előnye van ha valaki regisztrált munkanélküli:

személyes költségmentességet élvezhet a közeli - vagy a vele együtt élő családtag amennyiben bírósági peres eljárása van bármely bíróságon.

Kérheti az aktív korúak ellátása támogatást, amennyiben keresőképes, de munkanélküli.


Ezt akarja a kormány megszüntetni, azzal a céllal hogy ha nem vállalod el a közmunkát, ami sokszor a falanszter kapirgálásából áll, akkor kizár 3-4 évre a közfoglalkoztatásból és földönfutóvá tesz.

(a probléma ott kezdődik, hogy az alkotmánybíróság álláspontja szerint, ez jogellenes cselekedet az emberekkel szemben, ugyanis senki nem kötelezhető munkára, semmilyen kényszerítő eszköz hatására sem.


A Munkügyi Központok megfognak szakadni a munkába 4 év múlva, azt garantálom, mert ha ennyi embert szándékosan kitörölnek a regisztrációból, akkor saját maguknak csinálnak plusz munkát.


Kényszermunkának minősül az olyan munka, amely nem a munkavállaló természetes akaratlagos beleszólásával létrejött szerződés hatására alakul meg, hanem valamely kényszerítő körülmény hatására köttetik meg.

Bűncselekménynek minősül.


Fog még a kormány szívni ez miatt a jövőben.


Magyarország kormánya majd akkor fog nagyot nézni, mikor eljön a reneszánsz korszak.


Reneszánsz korszaknak nevezzük azt a társadalomszociológia tényt, amikor az emberek szándékosan nem teszik meg amit kérnek tőlük, mondok példákat:

(kihúzzák a netet otthon és lemondják, kidobják a tv-t, kidobják a mosógépet, lemondják az áramot, a gázt és minden szolgáltatást, kenyeret önmaguk sütik majd meg, és csak alapvető dolgokat vesznek meg...ezt hívják strukturális buktatásnak.


Tönkre mennek a vállalkozások, bezárnak a boltok, a gyárak bezárnak, tönkremennek a betétesek, és becsődölnek a bankok és összeomlik a világgazdasága.


Egységben az erő, a lényeg ez.


A történelem során, soha nem fordult elő még, elméletben létezik csak még.



Jövedelemképes gazdaságot csak úgy lehet teremteni, ha az adót csökkentjük, a fizetéseket megemeljük és a nyugati árakhoz viszonyítjuk, ha már beléptünk a szépséges EU-ba, aminek két előnye volt összesen nem több, szabad munkaerő piac, és EU-s pénzforrások.


Továbbá, ha az embereknél hagyjuk a fizetésüket, és nem pedig jöttment hasra ütött adókkal terheljük a lakosságot. (rendszerhasználati díj, árfolyam-különbözet, tranzakciós adó, szolgáltatási adó, stb.)


És a legfontosabb megnyitjuk az üzemeket és munkaerőt teremtünk, nem pedig utcaseprőket, mert abból senkinek nem lesz haszna, maximum Magyarország lakosságának 5-6%-a fog csak normális életet élni, a többi meg éhbérérét dolgozik egésznap.


Elnézést hogy szét-offoltam a kérdést, csak kijött belőlem.


F/16

2014. febr. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!