Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy egyetemi oktató nem...

Egy egyetemi oktató nem tartja be a szabályokat!?

Figyelt kérdés
Van egy oktatóm, aki nem az egyetem Tanulmányi és Vizsgaszabályzata szerint tanít. Engem meg is buktatott a tárgyból, így jogtalanul. Voltam a Tanulmányi osztályon, ahol nekem adtak igazat, de azt mondták nem tudnak vele mit csinálni. A tanárok között a felső körben van, ezért gondolom bármit megtehet, amit akar. Mit lehet ilyen esetben tenni? Nekem ez a bukás +1 évet és +300 ezer Ft kiadást jelent.

2014. jún. 5. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Első körben próbálj meg tanulni.

Másodikban szervezz egy egyetemi felszabadítási mozgalmat az igazságtalanságok, az alkalmatlan oktatatók és a tandíj ellen.

2014. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég sok tanár nem tartja be ezeket a szabályokat, nincs itt semmi újdonság.


Méltányossági vizsgádat elhasználtad már? Nem tudnád erre kikérni?


Semmi egyebet nem tehetsz. Én már régebben utánanéztem ennek...

2014. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, h nem kell kifzetned az egész évet, mert egy kredit 4700 forint és ami már az adott félévből megvan azt szépen levonják.

Másrészt az a baj, h ezzel semmit, nekem is meg másoknak is vannak ilyen tanáraik:S

2014. jún. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak itt nem az osztályozásával van a gond. Van 5 dolgozat, ebből 3 gyakorlat és 2 elmélet. az egyik elméletem nem sikerült csak és azt javítani sem lehet. Ezért még aláírást sem kaptam. Ha megkapom az aláírást akkor meg megajánlott 3-asról indultam volna vizsgán... A szabályzat szerint nem köthető aláíráshoz az, amit javítani sem lehet.
2014. jún. 5. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszont a szabályzat szerint kell lehetőséget adni pótlásra is, nem? Legalább egy dolgozatnál.


Te egyébként túlcsúszó vagy, vagy pedig simán költségtérítéses? Nálunk a túlcsúszóknak fixen a tandíj 1/3-át kell fizetni, vagy akik később kezdték az egyetemet, azoknak 2/3-át. Nincs kreditenként történő elszámolás...

2014. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Erre való a hallgatói önkormányzat. Hozzájuk kell ilyen problémákkal fordulni.
2014. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!