Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adóból való leírás vállalkozók...

Adóból való leírás vállalkozóknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan működik ez az adóból történő leírás. Pontosan hogy történik, hogyan írjuk le, ilyesmik érdekelnének.


Illetve az, hogy számítógépet/laptopot/táblagépet le lehet- e írni?


Esetleg arra hivatkozva, hogy ezen történne az árurendelés vagy ilyesmi!


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2014. jún. 7. 18:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és a vállalkozó 2 kisboltot üzemeltet, egyik boltot bérli!
2014. jún. 7. 18:03
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.


Veszel egy eszközt, számlát kérsz, ÁFA-t leírod, költségként elszamolod a nettó árat. Nagy nagy cucc.

2014. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez kérdés kb mintha a 6 éves unokaöcsém tette volna fel.


Áfát sem írod le az adóból. Áfát bevallod (havonta vagy negyedévente) és ha úgy állsz vagy visszaigényled a lóvét vagy befizetsz.

Vannak társasági adót csökkentő tételek (millió egy, nézz utánna). Lényege: 5millió az adóalapod, de van 500ezer olyan tételed ami csökkenti az adóalapot akkor csak 4,5milla után kell adóznod.


Amire te szerintem akarsz kérdezni az az, hogy ha valaki cég nevére vesz elektronikai eszközt. Ekkor kvázi áfa mentesen veszi meg, mert visszaigényelheti az áfát. (De ekkor a gépet a vállalkozás eszközei között kell szerepeltetni.)

2014. jún. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tomala ***** válasza:
Kérdező, az egyéni vállalkozó költségleírására gondolsz?
2014. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy számítógép 100 ezerbe kerül, akkor -27% nekem gyakorlatilag csak 73 ezer lenne, igaz?
2014. jún. 8. 13:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem!


Alapból, mert az ÁFA-t csak később igényelheted vissza (ha nincs fiz.ÁFA-d), és nem is 27%-os kulccsal kell a bruttó árból nettőt számolni, hanem 0,2126%-a a bruttó árnak az ÁFA.


Egyébként én esküszöm leszopom magam, ha te ügyvezető vagy valahol, vagy sikeres vállalkozó.

2014. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagyis 21,26%-a
2014. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor kezdd pippantgatni magad teso! :D
2014. jún. 11. 17:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Küldjél már át egy er.kimet
2014. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!