Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rákényszeríthet a munkáltatóm...

Rákényszeríthet a munkáltatóm a kirándulásra?

Figyelt kérdés
Suliban dolgozom, mint rendszergazda és most csütörtökön lesz egy kirándulás a Velencei-tóhoz. Igazgató azt mondta nem lehet rá se szabit kivenni, se semmit. Kötelező megjelenni. Én viszont nem akarok menni. Ingyenes a kirándulás, nem kerülne semmibe, de akkor sem akarok menni. Mindenképp ránk akarják kényszeríteni. Mit tehetnék, ha nem akarok menni? Amúgy jogilag megteheti a munkáltató ezt? A munkakörimben nincs olyan, hogy köteles vagyok iskolai rendezvényeken, kirándulásokon megjelenni.

2014. máj. 27. 12:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%
Nos, ha meg akarod tartani a munkahelyedet....
2014. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Na de jogilag? Ilyen nincs hogy ha nem kirándulok, kirúgnak, nekem nem kell ettől tartanom. Valami észérv esetleg?
2014. máj. 27. 12:54
 3/38 anonim ***** válasza:
89%
Igen, kényszeríthet, hiszen. Az egy munkanap. Fogd úgy fel, hogy akkor is dolgozni mész.
2014. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
74%

Miért tiltakozol ennyire?

Nem ,ezért nem rúghat ki, de leépítésnél a sor elejére kerülhetsz. És a kollégákkal se várj túl jó kapcsolatot ezután.

2014. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%

"hiszen, az egy munkanap"


* helyesírás javítva

2014. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%
kirándulás munkaidőben van, tehát igen kötelezhet rá, hogy munkaidődben dolgozz
2014. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Hengerelőhereverem ***** válasza:
84%
Az igazgató az igazgató, ha ő ezt mondja akkor ez van, nem kötelező, de neki sem kötelező pont téged alkalmazni.
2014. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Ja igen, de a munkanap helyett bármikor kivehetek szabadságot, erre nem? A kirándulás mióta kötelezőbb a munkánál??? Betegállomány lesz az én megoldásom. Azért tiltakozom ellene, mert nem akarok menni. Ilyen egyszerű. Az ember eldöntheti, hogy mit szeretne. "-Akarsz kirándulni? -Hát most nincs kedvem. -Jó, rendben." Ez így zajlik.
2014. máj. 27. 13:00
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

Így zajlik, a feleségeddel, a szabadidődben :D

Munkahelyen, munkaidőben meg azt csinálod, amit mondanak, hacsak nem akarsz hamarosan utcára kerülni.

2014. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Most komolyan mindenki én ellenem van? Miért?

NEM! MUNKAIDŐBEN AZT CSINÁLOM, AMI A MUNKAKÖRI LEÍRÁSOMBAN SZEREPEL!!! NEM??? Hát basszus van egy megállapodás. Van egy munkaköri, ha azt maradéktalanul jól végzem én azért pénzt kapok. Ez olyan, mint a vásárlás, csak itt a munka egy szolgáltatás, amit a munkavállaló elad.

2014. máj. 27. 13:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!