Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Találtam egy jogi kiskaput a...

Találtam egy jogi kiskaput a nyelvvizsga kikerülésére. Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet a következő (feltételezés):


Valaki végez Biológia-kémia szakos tanárként, de nincs nyelvvizsgája (25 évesen). Eltelik 16 év mondjuk, ekkor 41 éves lesz. Van egy olyan törvény, hogy aki 40 éves kora után kezdte az egyetemet elengedik neki a nyelvvizsga követelményt. Ezek szerint ezt nem is tudná igazán kihasználni, de ugyanakkor mégis.


Az ötlet a következő:

41 éves emberünk beiratkozik egy másik egyetem ugyanarra a szakjára (itt fizetősre, mert az állam nem fizeti ugyanazt kétszer, de annyi baj legyen), beszámíttatja a tárgyait, + megcsinálja újra az államvizsgát. Így viszont mivel a másik egyetemen 40 éves kora után kezdte, neki nincs nyelvvizsga követelmény.



Úgy érzem, egy kész jogi zseni vagyok ilyenkor...


2014. jún. 9. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerűbb letenni azt a kr*va nyelvvizsgát, mint várni 16 évet és újra államvizsgázni?


Úgy érzem, amit nyertél a vámon, azt elvesztetted a réven.

2014. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, de akinek annyira reménytelen nyelvből a helyzet annak ez egy megoldást jelenthet. Természetesen csak végső esetben.
2014. jún. 9. 17:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem reménytelen a helyzete nyelvből. Végig 3as voltam angolból suliban, alig tudtam megszólalni, a nyelvtanom pocsék volt. Ráfeküdtem és itt vagyok 90%os írásbelivel (érettségi), az osztály egyik legjobbja az enyém).
2014. jún. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Senkinek sem reménytelen a helyzete nyelvből."


Szerintem meg igen. De ne ezt vitassuk meg, mert erről örökre lehet vitatkozni. A hozzászólók közé inkább olyan személyt várok aki valamelyest "konyít" az oktatásjoghoz.

2014. jún. 9. 18:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igyekezned kell 40 évesnek lenni, és beiratkozni!:

"A nyelvvizsga-kötelezettség alól mentesülnek azok a hallgatók, akik tanulmányaik megkezdésének évében betöltik legalább a 40. életévüket. Ez az engedmény viszont azokra vonatkozik utoljára, akik a 2015/2016-os tanévben tesznek záróvizsgát - vagyis azokra, akik az idén kezdenek egy hároméves alapszakot, vagy 2014-ben egy kétéves mesterképzést, és a képzési időn belül lediplomáznak. 2016-ig él a nyelvvizsga-amnesztia."

2014. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
16év után nem fogják elfogadni a tárgyait, újra kell vizsgáznia mindenből.
2014. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És 40 éves korodig nem taníthatsz, majd amikor 41 évesen beadod a pályázatod mindenhol kinevetnek hogy 41 évesen 0 munkatapasztalatod van.
2014. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Feltéve, hogy 16 éven keresztül nem akarod azt a szakmát gyakorolni, aminek a megtanulásába energiát, pénzt és éveket fektettél.

Hát ez valóban zseniális, nyilván gyakorlati haszna is lesz...

2014. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Eszed, mint egy csirkének. Ez nem jogi kiskapu, ez hülyeség.


A nyelvi reménytelenségre meg annyit, hogy nem ment az angol, enyhén szólva, matekból meg kimagasló voltam. Most meg nyelvi szakra járok (nem angol) és jól megy. Szorgalom!

2014. jún. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Életszerűtlen, de mint fentebb olvasható, a hatályos szabályozás a dolgot túlhaladta. Remélem, nem jársz jogra.
2015. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!