Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges ennyi idő alatt a...

Lehetséges ennyi idő alatt a német középfok?

Figyelt kérdés

Általános iskolában tanultam a nyelvet 6 évig, sajnos nem sok minden maradt meg. Szeretnék rááldozni 4-5 hónapot a nyelvtanulásra. Intenzív nyelvtanfolyamra járnék végig, heti 25 órában, emellett németül néznék sorozatokat filmeket, próbálnék német zenéket hallgatni, a számítógépen a programokat németre állítanám stb. Ez a taktika már egyszer bevált az angolnál, viszonylag könnyen eljutottam felsőfokúig, de ehhez több év kellett, igaz nem is volt rutinom a nyelvtanulásban, se kellő motivációm.

Szerintetek lehetséges lenne? Az akarat most megvan hozzá.



2014. ápr. 18. 02:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Intenzív nyelvtanfolyammal sajnos nem sokra mész, tapasztalataim szerint aki ilyen tanfolyam mellett megtanul egy nyelvet, az enélkül is megtudja.

Inkább magántanár, mert annak ellenére hogy kevesebb óraszámban tanítja de csak veled foglalkozik ami lényeges különbség, ráadásul ha nem szimpatikus vagy nem tetszik a stílusa egyszerűen lehet másik után nézni.


Szóval összegezve heti 3-4óra magántanár, 5-6 óra otthoni tanulás, napi 30-50 új szó bemagolás, bármi német szöveg olvasása naponta, ezek mellé a többi módszer amit említettél és jó esélyed lesz középfokra eljutni.


Nem tudom hogy konkrétan németből lehetséges-e, de spanyolul eltudtam jutni középfokra fél év alatt.

2014. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet az intenzív nyelvtanfolyammal: ott akkor is ledarálják az anyagot, ha egy kukkot sem értesz már a végén belőle, ami könnyen előfordulhat, ha mondjuk 2 alkalom kimarad egymás után.


Én úgy vélem nem a nyelvtanárnál kell megtanulni egy idegen nyelvet, főleg, ha van belőle már előképzettséged. Én azt javasolnám - én is így teszem most pont a némettel -, hogy heti 1-2 alkalommal, alkalmanként 60-90 percig járj - lehetőleg anyanyelvi, de magyarul is tudó - német tanárhoz (összességében árban ugyanott leszel, mintha intenzív tanfolyamra mennél; igaz, ha nem Budapesten laksz, vagy annak vonzáskörzetében, nehezebb találni).


Ott főleg a beszélgetést gyakoroljátok, valamint a számodra otthon nehezen érthető nyelvtani szerkezeteket. A leveleket, amiket írsz az írásbelire gyakorlásképpen, azt ki tudja javítani, ha e-mailben küldöd el, szavakat otthon is tudsz tanulni (mondjuk a napi 50-et azért én soknak tartom, kétséges, hogy mi marad meg abból mondjuk egy év múlva, szerintem napi 30 db idegen szó a maximum), persze pár szót ott is tanulhatsz.

Nyelvtankönyvekkel Dunát lehet rekeszteni, akár egyedül is elkezdhetsz egyet, vannak kifejezetten olyanok, amik egyéni nyelvtanulás céljára íródtak. Ami ott sokadik olvasásra sem megy, meg tudod a tanártól kérdezni.


Sokan a tanártól várják az üdvözölést, te ne ess ebbe a hibába! A tanár csak egy mankó, egy extra motivációs segéd, de a feladat neheze rád vár.


A német nyelv kiejtése nem különbözik annyira az írott alaktól, mint az angol vagy a francia. Így a sorozatok nézése - főleg középfokon - szerintem nem segít sokat (mondjuk én alapból nem hiszek ebben az idegen nyelven nézzünk sorozatot "hype-ban", a legtöbben felirattal - nem is biztos, hogy az adott nyelv feliratával, hanem magyarral - nézik, aminek így máris semmi értelme).


A programok (op.rendszer, telefon, Facebook) átállítása ellenben jó ötlet lehet.

Valamint, amikor én angolul tanultam a 'Civilization 4' nevű játékkal és annak összes kiegészítőjével játszottam sokat (persze nem csak a nyelvtanulás miatt), rengeteg új szót, kifejezést tanultam meg belőle, elérhető németül is, úgyhogy lassan állítom is át.


Végezetül még annyit, hogy a felsőfokú nyelvvizsgát is le lehet tenni B1-B2-es nyelvtudással, ha az ember jól begyakorolja a feladatokat. Ha csak a papír kell, 4-5 hónap alatt simán meg lesz a középfok, ha mellé valóban B2-es nyelvtudás szeretnél, egy év kemény munkát saccolok, persze ez sok mindentől függ: akarat (OK, most van, de kérdés, majd 4 hónap múlva mennyi lesz), szorgalom, egyéni képességek. Hajrá! Sok sikert! :)

2014. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Egyrészt a papír is kell, másrészt állásinterjúkon is szeretnék helytállni a megszerzett nyelvtudással, tehát viszonylag aktív nyelvtudásra lenne szükség. Úgy gondolom, hogy az angol nyelv ismeret mellett a német sok ajtót megnyitna. Mindenesetre köszönöm mindkettőtök válaszát, illetve a biztatást.

2014. ápr. 18. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!