Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Találtam egy jogi kiskaput a...

Találtam egy jogi kiskaput a nyelvvizsga kikerülésére. Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet a következő (feltételezés):


Valaki végez Biológia-kémia szakos tanárként, de nincs nyelvvizsgája (25 évesen). Eltelik 16 év mondjuk, ekkor 41 éves lesz. Van egy olyan törvény, hogy aki 40 éves kora után kezdte az egyetemet elengedik neki a nyelvvizsga követelményt. Ezek szerint ezt nem is tudná igazán kihasználni, de ugyanakkor mégis.


Az ötlet a következő:

41 éves emberünk beiratkozik egy másik egyetem ugyanarra a szakjára (itt fizetősre, mert az állam nem fizeti ugyanazt kétszer, de annyi baj legyen), beszámíttatja a tárgyait, + megcsinálja újra az államvizsgát. Így viszont mivel a másik egyetemen 40 éves kora után kezdte, neki nincs nyelvvizsga követelmény.



Úgy érzem, egy kész jogi zseni vagyok ilyenkor...


2014. jún. 9. 17:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Akinek ennyire reménytelen nyelvből a helyzete, az megérdemel egy diplomát? Nem véletlen ez a nyelvvizsga követelmény...
2015. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!