Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segitenetek? Ez torvenyes?

Segitenetek? Ez torvenyes?

Figyelt kérdés

Egy pelda. Elmegyek vasarolni biciklivel, a bolt elott hagyom a biciklit lelakatolva. Amikor kimegyek, latom hogy valki levagta a lancot es epp tolja el a biciklimet. Odafutok, megmondom neki hogy maradjon itt hivjuk a rendoroket. O el akar menni, en beallok ele. Ekkor meglok en elokapom a gazpisztolyomat es felszolitom hogy alljon a falhoz, amig nem jonnek a rendorok.


Vagy ki akarnak rabolni 2-en. En elokapom a gazpisztolyom es felszolitom oket , hogy hasra, amig nem jonnek a rendorok.


Ez a jogos visszatartas, nem??????



2014. jún. 11. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos lenne, de nem ismerem a törvényeket.
2014. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kapkodhatod elő a gázpisztolyodat.
2014. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha kisebbségi akkor lecsuknak rasszizmusért.
2014. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen fegyver is a gáz-riasztó?Önvédelmi! Megtámadtak, nem, tehát nem jogos a használata.De ha rablás van folyamatban, akkor igen.
2014. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Kaptál egy gázpisztolyt és most fantáziálsz vagy mi??
2014. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha törvénytelenség van folyamatban, és erősen feltételezhető, hogy egyébként elszöknének, akkor arányos eszköz bevethető. Tehát amennyiben tolja el a kerékpárodat fegyvertelenül, te nem lőheted szét a térdét.


Ja, és legyen nálad az engedélyed arra a gázfegyverre :)

2014. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem törvényes. Lehet nem szeretni, de ez van. Nem állíthatod falhoz.


Ha ki akarnak rabolni 2-en, akkor meg jobb ha futsz. Mielőtt előkapnál egy csúzlit, már vesén is szúrnak. ha mégis sikerül előkapni a gázpisztolyt, akkor puff az egyik arcába és futás. Semmiféle felszólogatás!


En kis naiv 22 évesen hasonlóan igazság bajnokának képzeltem magam egy utcai inzultusban. Osztotztam az észt egy iq nulla majomnak. a végén eltört e a nála levö üveget, és a fejemhez vágta. 8 napon belül gyógyuló seb volt csak de úgy vérzett, hogy mentőt hívtak és az vitt el Másnap bementem feljelenteni a tagot. Kiderült, hogy az előző nap jött ki a sittről és feltételesen volt szabadlábon. Ennek ellenére, úgy bántak velem a rendőrségen mintha én lettem volna a bűnöző. Kiosztottak, hogy minek provokálok egy kemény bűnözőt. Ott hagytam a fenébe őket.

2014. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
54%

ma 16:39

Igazat adok a rendőröknek. Ne keresse senki a bajt. Ha megtámadnak, csapj oda olyan erővel, hogy a támadónak ne legyen második esélye. De provokálni butaság.

2014. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:

Jogod van a helyszínen tartani, de az száz, hogy megvádolnak garázdasággal, ha előveszed a gp-t. Akkor is, ha megtámadnak, de akkor megéri, mert különben elvernének/megszúrnának/megölnének.

Ha viszik a bicajt, akkor szólsz neki, hogy ne tegye. Ha elszalad, akkor elszalad. Ha megtámad, akkor rántasz-duplázol-kilépsz. Gázpisztolyt nem mutogatunk, hanem használjuk, ha nincs más mód, egyébként meg nem is vesszük elő.

2014. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!