Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Senki sem tartja igazságatalan...

Senki sem tartja igazságatalannak ahogy a törvény bánik a színtévesztőkkel?

Figyelt kérdés
A színtévesztőknek jóval nehezebb megszerezni a jogosítványukat, meg sokaknak nincs is munkája. Nem lehetnek rendőrök, sem pilóták stb. Azt teljesen megértem hogy vannak olyan foglalkozások ahol normál színlátás szükséges,de azt sem tartom igazságosnak hogy az életük nehezebb egy olyan dolog miatt ami nem az ő hibájuk. (én is színtévesztő vagyok)
2014. jún. 13. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az is igazságtalan, hogy a vakok nem lehetnek mozdonyvezetők, de hidd el, okkal van így.
2014. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem sincs rendjén ez a hátrányos megkülönböztetés.

Én is színtévesztő vagyok, és nem lehettem sem villanyszerelő, sem villamosmérnök. Pedig gyerekkorom óta hobbim az elektromosság. A fő poén az, hogy mára elektromossággal kapcsolatos komoly találmányaim is vannak. (Hadd ne írjam le hogy mi, mert az annyi mint ha nevem és lakcímem írnám ide). De az ide vezető utat otthon, önszorgalomból szereztem meg, mert az oktatási rendszer nem tette lehetővé a színtévesztés miatt.

2014. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vagy legalábbis kevesen. Nem az ő hibájuk, hogy ilyenek, de attól még nem alkalmasak pár munkára. Ezt el kell fogadni.
2014. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mitől volna nehezebb a jogosítványt megszerezni?


Nem igazáb támasztottad alá, hogy olyan csúnyán bánna a törvény a színtévesztőkkel.

2014. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nagyothalló vagyok, és sok lehetőségtől vagyok magam is megfosztva. De hát ez van.

Vannak munkák amikhez jó látás vagy hallás kell. El kell fogadni.

Én pontosan a rossz hallásom miatt nem mentem zeneművészeti pályára. Válassz olyan foglalkozást ahol nem gond a színtévesztés.

2014. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
6%
én is szintéveszto vagyok (vörös-zöld) és jogsim csak B-s lehet (vagy motor) kamion,busz stb nem mert ott utasokat,értéket szállitanak.Én ezt sem érzem igazságosnak, soha az életben nem volt gondom a lámpák szinével,sem baleset vagy bármi.Nemhinném hogy nagyobb nehézségekbe ütköznék az úton egy kamionnal mint egy autóval(leszámítva persze a kettő közti kulombséget).a kulombseg egyedül abban a rohadt pacás könyvben felfedezhető amiben kulombozo számokat kell látni,sehol máshol az életben nem volt ezzel gondom..
2014. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
Az élet nem igazságos.
2014. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg, vajon majd új metrókocsit vezethetnek vakok?
2014. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én is színtévesztő vagyok, és nem lehettem sem villanyszerelő, "


Pedig tök jó buli lenne, ha szembe küldenéd egymással a fázisokat, szép nagyot durran!

2014. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan egy siketnemanak is lehet az az elete alma, hogy tv-bemondo legyen, aztan milyen igazsagtalan az elet, nem alkalmas ra. Meg nekem is lehetne az az almom, hogy olvasztar legyek, kar, hogy a testalkatom miatt tokeletesen alkalmatlan vagyok ra. Meg aztan milyen gaz mar, hogy vak emberek nem lehetnek festok, vagy mondjuk az iz-erzekeles nelkul elok szakacsok.


Ahelyett, hogy olyan szakmakra vagysz, amikhez szukseges a szinlatas, nem lenne jobb mondjuk olyat keresni, amihez nem kell? Az egyenlo eselyek nem azt jelentik, hogy a testileg/szellemileg alkalmatlanok is ellathatnak minden munkat...


A villanyszerelesre vagyo zseninek csak azt uzennem, hogy koszonje meg hogy nem lehetett villanyszerelo, egyszer nezi el a fazis meg a nullavezeteket vagy koti be forditva es ol meg valakit ezzel aztan mehet is a sittre, szinteveszto vagy sem.

2014. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!