Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tilos az eutanázia?

Miért tilos az eutanázia?

Figyelt kérdés

Ha halálos beteg egy állat akkor elaltatják, hogy ne szenvedjen, és ez humánus tett.

De ha egy halálos beteg ember azt akarja, hogy elaltassák akkor az nem humánus?

Emberségesebben bánnak az állatokkal mint az emberekkel?



2014. jún. 18. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Az emberi élet megkülönböztetett, nem egyenértékű az állatéval. Ezt még a keleti vallások is elismerik. Nincs semmi humánus a másik életének megrövidítésében, akkor amikor az téged zavar meg kellemetlen. Értem én, hogy terhet jelent, korlátozza a szabadságod, de nem lehet ezért megölni.
2014. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincsenek szerencsére beteg rokonaim/ismeróseim. Igazából én magamra gondoltam. Ha egyszer, sok év múlva odakerürök akkor én nem választanám a lassú, fájdalmas halált, inkább a gyors, fájdalom mentését.
2014. jún. 18. 13:59
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Az orvosok csillapítják a fájdalmakat, ez a kötelességük. Arról van szó, hogy a családtagoknak többlet terhet jelent a beteg, és ez lehet hosszú. Nem a fájdalomról szól a dolog, hanem a kellemetlen helyzet kikerüléséről. Ha megtagadod az életben tartó kezelést, azt lehet (ez a passzív eutanázia). Az aktív a tilos, amikor tevőlegesen segíted valaki halálát.
2014. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

"Az emberi élet megkülönböztetett, nem egyenértékű az állatéval."

Ez f***ság


Egyébként sokan be akarják vezettetni, és én is támogatom. Se nekem se a családomnak nem lenne jó hogyha majdan szenvednék.

2014. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Értem a mély érdemi kritikádat #4-es. Tehát, ha egy kutya rátámad a gyerekedre, akkor te nem választod a gyereked életét, mert az végülis ugyanannyit ér mint a kutyáé, tehát tökmindegy melyik hal meg. Hangsúlyozom, lehet vitatkozni az erkölcsről meg, hogy mi szerint ítéljük meg az eutanáziát, de akkor nevezd meg azt a rendszert amit te képviselsz a vitában.
2014. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Értem a mély érdemi kritikádat #4-es. {Tehát, ha egy kutya rátámad a gyerekedre, akkor te nem választod a gyereked életét, mert az végülis ugyanannyit ér mint a kutyáé, tehát tökmindegy melyik hal meg.} Hangsúlyozom, lehet vitatkozni az erkölcsről meg, hogy mi szerint ítéljük meg az eutanáziát, de akkor nevezd meg azt a rendszert amit te képviselsz a vitában."


Ez már megint egy másik kérdés. Nyilván, a gyerekemet védeném meg, de vegyük a példát, hogy egy ember rátámad egy farkasra, a falka tagjai kit fognak segíteni? Nyilván a saját fajtáját.

De ez nem azt jelenti hogy megkülönböztetett az életünk, mert mindkettő az Élet egyik megnyilvánulása.


Én úgy gondolom, hogy a SAJÁT életem felett én rendelkezek, szóval ha nekem már csak szenvedés pl. a rák vége felé, vagy stb. akkor véget vethetek/vetethetek az életemnek.

Egyébként vannak olyan országok ahol engedélyezve van az eutanázia, 18 év felett önállóan dönthetsz, 14 év felett szülői beleegyezés kell. Az orvosoknak nem kötelező megcsinálniuk, vallási okok, lelkiismeret, stb. miatt ha nem akarják.

2014. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem senkit nem kényszeríthetsz arra, hogy azzal éljen együtt élete hátralévő részében, hogy elvette egy másik ember életét. Mindezt a te "jogaid" miatt, végezd el te ne más. Ez így nem elfogadható, az orvos nem erre esküdött.
2014. jún. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Oda is írtam, hogy ott se kötelező az orvosoknak elvégezniük.
2014. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3%
Tudod, egy orvos akkor tagadhatja meg lelkiismereti okokból az ellátást, ha van olyan orvos aki elvégzi. Különben sérülnének a betegjogok, ez nem olyan szabad választás mint azt gondolod. Meg kell csinálnod, ha nincs más aki megcsinálja helyetted.
2014. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
mert konzervatívizmus uralkodik az országban
2014. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!