Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az sem teszi bűncselekménnyé...

Az sem teszi bűncselekménnyé az önmagában szabsértést, ha azokat sorozatosan követik el, ugyan azon személy ellen?

Figyelt kérdés

Konkrétan lopás és rongálás a tényállás, amit eddig 6-7-szer követtek el, egyenként lehet h szabsértési értékre (bár ez is kétes nekem), na de összességében több százezres kárt okozva.


Ez így is csak szabsértés?



2014. jún. 20. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
De.
2014. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó, és akkor a rendőrséget mégis hogy vegyem rá, hogy a helyén kezelje az ügyet, és ne züllesszen már mindent le szabsértéssé? Ugyanis közölték, hogy ők aztán jól megvizsgálták az ügyet, és bizony ez szabsértés. (és azért se értem, mert az egyik alkalommal okozott rongálási kár kb 100 ezer Ft, a többi alkalommal 25-30 ezer ....)

Nekik ez érdekük egyébként?

Mert régebben is volt hasonló ügyem (dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás), és 10-en bizonygatták, hogy az még csak nem is rájuk tartozik, mire hosszas bizonygatás után hajlandók voltak bűncselekményként felvenni a feljelentésemet. De mintha fájt volna nekik, azt éreztem. Esetleg a statisztika miatt próbálnak amit csak lehet szabálysértésként kezelni?

2014. jún. 21. 05:45
 3/6 tomala ***** válasza:

Üdv a valóságban.

A rendőrség egy olyan sóhivatal, amely nagyon kevés kivételtől eltekintve

a) vagy nem csinál semmit

b) vagy ha igen, akkor súlyos hozzá nem értéssel, jogsértések sorozatával, komoly károkat okozva az ártatlan állampolgároknak.


A te esetedben a)

2014. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi, de a b, is megvalósult már bőven :(


csak tudod, tényleg az ész megáll ....

2014. jún. 22. 07:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha valaki egy bizonyos bűncselekményt több alkalommal követ el ugyazon személy sérelmére, akkor azt úgy hívjuk, hogy folytatólagos elkövetés. Ilyenkor lopásnál, és rongálásnál is összeadódnak az értékek, így ha az eléri a bűncselekményhez szükséges értéket, akkor az a tovőábbiakban már nem szabálysértés.

Fontos azonban, hogy ugyanannak a személynek kell elkövetni ezeket a bűncselekményeket ahhoz, hogy folytatólagos elkövetés létrejöjjön.

2014. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ahha, értem kösz, na de az eljárás úgyis ismeretlen személy ellen indul mindig, azaz hogy követeljem, hogy márpedig az okozott kár nagyságára való tekintettel, igenis kezeljék bűncselekményként?


Egyébként a károkozó is úgy tűnik, valamennyire képben van, mert minden alkalommal ügyel arra, hogy csak 25-40 ezer közötti károkat okozzon, na persze ezt a folytatólagosságot kihagyta a számításból. A nagyobb baj az, hogy mivel feltehetően úgyse lehet rá bizonyítani, mert minden alkalomra van neki 15 hamis tanúja, aki alibit szolgáltat neki, így akkor baromi nehéz. A tény viszont tény, és így szépen folytatódik minden tovább, miközben a kutyát se érdekli az egész ügy, én pedig nem tudok védekezni ellene.

És akkor hab a tortán, hogy a rendőrség már szinte zaklatásnak veszi, amiért egyáltalán merem bejelenteni ezeket az eseteket.

2014. jún. 23. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!