Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kit terhel a felelősség, ha...

Kit terhel a felelősség, ha elszökött otthonról a mama?

Figyelt kérdés
A nagymamám megszökött itthonról, amikor nem figyeltem, a kulcs a zárban maradt, de franc gondolta, hogy olajra lép. Nagyon aggódom, már szóltunk a rendőröknek is. Most még azzal is fenyítenek engem, hogy ha valami baja esik, börtönbe fogok kerülni gondatlanságból elkövetett emberölésért, mert hogy az én dolgom lett volna rá felügyelni... Elmúltam már 18. Szerintetek ez igaz lehet? Egyáltalán mi az esélye, hogy Budapesten megtalálják a rendőrök? És ha vonatra szállt? 65 éves kor fölött ingyen utazhat. Egyáltalán nem viccnek szántam a kérdést, ezért kérlek titeket, hogy normális válaszokat adjatok! Előre is köszönöm.

2014. jún. 21. 02:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: azért tudott elszökni, mert nem vettem ki a zárból a kulcsot.
2014. jún. 21. 02:20
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

A törvényi hátteret nem tudom...


De egy tanács: ha demens a néni, akkor arrafelé keressétek, ahol gyerekkorában, vagy fiatal korában lakott! Vagy ahol dolgozott....

2014. jún. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elképesztő... Budapesten élünk, és elment Debrecenig... Igazad volt, tényleg ott élt régen. Nagyon megnyugodtam, uhh.
2014. jún. 21. 05:59
 4/5 kovpet ***** válasza:
Nem kerülsz (kerültél volna) börtönbe, ez nem így megy.
2014. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
A demencia sajnos ilyen :(. Kérdezd meg tőle, hol lakik, hány éves, és hol lakik, mivel foglalkozik. Mindent meg fogsz érteni...
2014. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!