Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a szüleim elválnak, annál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bratilla kérdése:

Ha a szüleim elválnak, annál fogok lakni, akinél szeretnék? A másik féltől kapunk majd pénzt?

Figyelt kérdés

A szüleim válni készülnek, anya holnap néz albérlet után. Én 16 éves vagyok, van egy testvérem is, ő már nagykorú. Ha az elhelyezésünk kerül szóba, akkor lakhatunk mindketten anyukánkkal? Nem akarok apámmal maradni, de félek, hogy mivel még nem vagyok 18 éves, nem fog számítani, hogy mit szeretnék. A másik kérdésem, hogy ha anyával alkok, akkor apámnak kell majd küldenie valamiféle anyagi támogatást, vagy csak ha akar?

Nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal, a segítséget nagyon köszönöm!


2012. szept. 2. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tesód nagykorú, vele kapcsolatban már nem lesz gyermekelhelyezés, oda megy ahova akar. Te meg mivel elmúltál 16, dönthetsz, hogy kinél maradsz, ezt a bíróság csak akkor nem hagyja jóvá, ha anyukád veszélyeztetné a normális neveltetésedet. Ha anyukádnál maradsz, apukádat kötelezik tartásdíj fizetésére, ez átlagosan a fizetése 20%-át szokta jelenteni. Ha a tesód még nappalin tanul, akkor rá nézve is rokontartást fognak megállapítani, amit apukád ugyanúgy köteles lesz fizetni.
2012. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagykorú testvéred ott lakik, ahol akar.

Már egy 6 éves gyerek véleményét is figyelembe veszik, egy 16 évesét pláne.

Persze ha teszem azt anyud alkoholista, drogozik és ver titeket, akkor valószínűleg még akkor sem helyeznek el nála, ha kéred. De gyanítom, hogy ez nem áll fent, így nyugalom :)

Apudnak pedig havonta kell gyerektartást folyósítania, aminek a mértéke a jövedelmétől függ.

És azt hiszem, hogy addig kell küldeni, amíg tanulsz.

2012. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!
2012. szept. 2. 17:21
 4/4 A kérdező kommentje:
A második választ csak most olvastam, azt is nagyon köszönöm!
2012. szept. 2. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!