Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok szülőtartássa...

Mire számíthatok szülőtartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

22 éves fiatal felnőtt vagyok, a szüleimmel élek. 2 éve otthagytam az egyetemet anyagi problémák miatt (szüleim egy rakás hitelt vettek fel), passziváltattam és elmentem dolgozni, hogy kisegítsem őket amíg mindenki talál munkát.


Ez a 2 év alatt nem történt meg, sőt, bátyámnak (aki velünk él) a munkahelyek 1 hónapig tartanak, majd amikor megkapja a pénzét, berúg, és általában lőttek is az állásának, mert másnap már nem megy. Havi 30-40 ezer forintot költenek dohányzásra, amire különféle forrásokból kérnek kölcsön (a szomszédtól, de a közeli boltban is 40 ezer forinttal tartoznak).


A bátyám hitelre iszik a kocsmában, amit a következő fizetéséből visszafizet, de képzelhetitek, hogy mennyi marad neki.


Apám kap egyedül nyugdíjat, ő is sérelmezi ezt az életvitelt, de ő amolyan "leszarom" típus, és annak ellenére, hogy szokott emiatt balhézni, ugyanúgy odaadja nekik a pénzét.


Anyám szokott tőlem lopni. Legutóbb hétvégén lopott tőlem 10 ezer forintot, hogy kenyeret vegyen (habár ennek nincs nyoma, nincs itthon kenyér, pedig 2 napja történt ez meg) annak ellenére, hogy csütörtökön adtam neki 2500 forintot arra, hogy hétvégére pótolja ki az alapvető élelmiszereket (pl. kenyér), és hétfőig bírja ki (próbálom visszatartani a pénzt, hogy hónap végén is tudjunk enni, ezen felül tudjak is félretenni valamennyit). Ez neki nem volt elég, felkutatta a szobámat, és abból a pénzből vett el, amit vissza kell fizetnem amint jön a csekk, mert téves címre utalták ki az összeget.


A lényeg az, hogy ezek után összebalhéztam vele. Nem vág földhöz a 10 ezer forint, én azt sérelmezem, hogy lopott tőlem, és nem először. Számtalanszor megtette, mindig másra hivatkozva ("nem szóltam, mert nem voltál itthon/aludtál").


Ha bátyám nem kapja meg a napi nikotinigényét (ami minimum 1 doboz, de inkább 2), elkezd balhézni, és fenyegetőzik, hogy nem megy dolgozni, ha nem szívhat el egy szálat. Mivel anyám is függő, ezért vagy kölcsön kérnek, vagy tőlem lopnak/kérnek, ezt szoros egyetértésben teszik.


Szóval, szeretnék elköltözni, de anyám azzal fenyegetőzik, hogy szülőtartást fog igényelni, ami szerintem nem lenne kis összeg, mivel a fizetésem aránylag magas (változó, a nettom minimum 100, juttatásokkal együtt megkapok 140-et), és természetesen nem szeretnék ezeknek az alja embereknek egy forintot se adni.


2014. jún. 24. 08:17
 1/6 A kérdező kommentje:

Annyit hozzátennék, hogy apám nem erre a lakcímre van bejelentve, mivel így anyám segélyhez juthatott. Állítása szerint "nem talál munkát" már vagy 5-6 éve, most meg már a lába olyan állapotban van (be van dagadva, le kell szívni néha), hogy nem is tudna tartósan állni, így sok állás ki lenne neki lőve.


Persze azt, hogy ilyen a lába annak köszönheti, hogy anno részegen elütötte egy autó amikor jött hazafelé a kocsmából, de biztos tudna erre hivatkozni "keresőképtelenség" címen.


Igazából csak szeretném elkezdeni tisztán a felnőttkoromat. Semmi tartozás, semmi váratlan kiadás, kiszámítható és nyugodt életet szeretnék.

2014. jún. 24. 08:22
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy megítélnék, az, hogy nem akarnak dolgozni nem egyenlő a nem tudással, ráadásul az egyik kap nyugdíjat is. A bátyádat nem perelnék? Költözz el és többet rájuk se nézz.
2014. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez csak fenyegetőzés. Esélye sincs szülőtartásra. Ha beadja és behívnak az önkormányzathoz szépen elmondod, hogy albérleted+megélhetésed épphogy fedezi a fizetésed valamint a szüleid/bátyád részben önhibájukból nem tudnak megélni. Nem vagy köteles finanszírozni a családod megélhetését.


Szerintem ülj le velük (apáddal és anyáddal). Mondd el nekik, hogy ez így nem megy tovább. Ha nem változtatnak akkor elmész albérletbe (akár másik városba akár külföldre). Adj nekik ultimátumot. Ha nem változik semmi akkor lépj le.

(csak zárójelben. A helyedben én már lebeszélném az albérletet és be is pakolnék mielőtt beszélek velük, mert elmondásod alapján még ők lesznek megsértődve, főleg a bátyád. Te leszel a szívtelen, aki lesz*rja a családját. Számíthatsz az örökségből való kitagadásra is, bár az elmondottak alapján csak adósságot örökölnél.

Szerintem minél előbb állj a saját lábadra és költözz el, mert azt veszed észre, hogy 40 éves vagy és semmi sem változott. Szóval max. egy utolsó beszélgetés és tipli. A szülőtartást meg felejtsd el.)

2014. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Jaj, jaj. Nem írom le részletesen, de a "szülőtartás" feltételei, hogy is mondjam, nem teljesülnek.

Tessék tiplizni onnan még a héten. Igen, jó messzire.

2014. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menekülj előlük jó messzire és vissza se néz (kegyetlennek tűnik de így jársz jól) a szülőtartás pedig csak zsarolás részükről
2014. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 24. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!