Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakiről készítek egy...

Ha valakiről készítek egy majdnem tökéletes fotó realisztikus festményt akkor arra milyen jogszabály vonatkozik? Sérti a jogait ha felteszem valahova?

Figyelt kérdés
A fotónál szükség van a beleegyezésére, de ebben az esetben nem fotóról van szó, én alkottam egy képet, ami fotó realisztikus, ilyenkor is sérti a jogait? vagy ebben az esetben nem?

#fotoreal
2014. jún. 26. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha rólam alkotnál ilyet, feltehetnéd, de szerintem ehhez azért illik kikérni az illető beleeegyezését, elvégre - bár ez ugye a jobbagyféltekés rajzolás, tehát te alkottad - azért illik kikérni az illető hozzájárulását. Persze csak akkor, ha nem "elérhetetlen". Bill Gates-ét pl. nem kell kikérni(nem is tudnád), de ha lerajzolod mondjuk az a bivalybasznádi polgármestert,akkor azt igen.
2014. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan az vonatkozik rá, mintha fényképpel készült volna.

2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.


Nincs tovább részletezve mivel készülhet.


#1: Közszereplők esetén sincs szükség beleegyezésre.

2014. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!