Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A híres művészek drogozhatnak?...

A híres művészek drogozhatnak? Akkor az átlag ember miért nem?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan híres művész volt/van, akikről nyílt titok, hogy használnak különböző szereket. Hogy mást ne mondjak, ott van például a Beatles, akik ugye a modern zene alapjait tették le. Vagy Steve Jobs. Tehát, ha valaki közkedvelt, híres és elismert, akkor tolja nyugodtan, neki lehet, mert ő "más"? Ti elítélitek az ilyen embereket?

2014. jún. 27. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

A tudatmódosító szerek használata a Te magánügyed.

Érted?

2014. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor is az én magánügyem, ha épp seggbe raknak érte a rendőrségen?
2014. jún. 27. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell a homlokodra írni,hogy te Kokain-t,vagy Herkát tolsz,a szemeden látszik majd,de ne reklámozd,és nem fognak seggberakni a 'zsaruk'.

Jól írta az #1,ez magánügy,mindenki azt kezd az életével,olyan cuccokat használ,amit csak akar.

Gondolj csak Stohl bucira,tényleg elnezik nékik,mert híresek...:D

Azt,akinek okoz kárt másban,azzal ,hogy be van állva,nem törvényszerű,hogy beviszik,meg hogy bebörtönzik.

A zenészek 80%-a (rock,metál,Goa,fesztivalos stb.)használ drogokat,van aki spurit,kokot,herkát,methet,mindegy.

2014. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Azt,aki nem okoz... :D
2014. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos a kérdésedre az a válaszom, hogy igen. Ők megtehetik. Volt itt elég példa, arra, hogy mit tehet a gazdag és a szegény. Magyar viszonylatban két autóbaleset is van ami kivállóan példázza, hogy milyen engedményekre számíthat a gazdag (Stóhl, Rezešova). Rájuk a törvény kevésbé érvényes, velük szemben kevésbé szigorú.
2014. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3!

Értem amit mondasz, csak szerintem ez a hozzáállás egyszerűen logikátlan. Az állam bünteti a szerhasználatot. Pont. És ez bizonyos eseteknél még valamennyire érthető is, de pl ha egy ember néhány hetente haverokkal el tol egy spanglit, azzal nemhogy másnak, de magának se igazán árt. Nyilván kicsi az esély rá, hogy lebukjon, de megtörténhet és bizony már volt is rá példa.

Vannak törvényeink, amik az erőszakot büntetik. Ha valaki bármilyen okból lop (legyen az függőség), csal, kárt tesz másban az elítélendő. Az illegális drog kereskedelmet is büntetik (az alkohol is drog, amúgy). A kérdés: Tényleg szükség van akkor a szerhasználatot önmagában is büntetni? Szerintem bőven elég lenne, ha maximum súlyosbító körülményként tekintenének rá. Épp ezért, mert az ember magán ügye, hogy mit juttat be a SAJÁT szervezetébe.

2014. júl. 2. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a kereskedelmet kellene,ha pl.találnak nálam kisebb mennyiséget akármilyen anyagból,1-2 g-t,hagyhatnának,mert az saját fogyasztásra van,azzal senkinek nem ártok.

De nem így van,és ez nem fog változni,mer ez Magyarország...

2014. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!