Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánterületen akkor is tilos...

Magánterületen akkor is tilos bent lenni, ha nincs kerítés?

Figyelt kérdés

A magánterületet nem jelzi semmi, csak a telek egyik sarkában egy tábla. Ha én a másik sarokról megyek be, honnan tudjam, hogy magánterület?

Innen kiküldhetnek és megbüntethet a rendőr ha nem megyek?



2014. jún. 27. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, a magánterület akkor is az, ha te nem akarsz róla tudomást venni - erre az esetre is érvényes, hogy a nem tudás nem mentesít.
2014. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tehát ha én veszek egy darab parlag földet a puszta közepén és valaki arra jár, akkor ráuszíthatom a kutyákat?

Semmi jelzéssel, semmi különbséggel a környékhez képest.

2014. jún. 27. 20:51
 3/13 A kérdező kommentje:

Mert én úgy tudom, hogy a magánterületet jelölni kell, jól láthatóan, minden oldalról, addig be lehet menni. Közforgalomtól nem elzárt.


Tehát vagy tábla (még ez se biztos hogy elég), vagy kerítés.

2014. jún. 27. 20:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól is függ,hogy zártkert, vagy sem.Rét,erdő,szántó.De a magán terület,vagyon védelme, mindenekfelett.
2014. jún. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elhanyagolt kert.
2014. jún. 27. 21:10
 6/13 anonim ***** válasza:

Szabálysértési törvény:

166. § (1) Aki másnak a lakásába, egyéb helyiségébe, vagy ezekhez tartozó bekerített helyre az ott lakónak vagy azzal rendelkezőnek akarata ellenére, vagy megtévesztéssel bemegy, vagy ott bennmarad, úgyszintén aki mást akadályoz abban, hogy a lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre bemenjen, szabálysértést követ el.


Btk.:

221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2014. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6: na ez az. Nem bekerített! Tehát lehet.
2014. jún. 27. 21:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag is és elvileg is bemehetsz ha nincs körbekerítve, de kárt nem tehetsz a növényzetben értelemszerűen. Vagyis azért nem taposhatod le a kenyeret adó búzát, mert arra van dolgod. Egy értelmes ember vagy nem lép rá amíg kicsi, vagy megkerüli a táblát - eleve nem hiányzik a kullancs. Kutyát viszont nem uszíthatsz nyílt terepen, mert az meg a határt nem fogja ismerni és még az úton is agyonharaphat.
2014. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Tilos bemenni.

Mi a bizonyíték, te nem a táblával megjelölt oldalon mentél be?

2014. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
6: nem tudom, te hol találsz említést a tábláról a törvényben? Tehát jogilag semmit nem ér.
2014. jún. 28. 05:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!