Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szerződést nem írtam alá,...

A szerződést nem írtam alá, most mégis pénzt követelenek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A történet röviden így hangzik:


Felnőttképzést végső alapítványi iskolában szerettem volna tanulni, meg is jelentem a beiratkozáson annak rendje és módja szerint, ahol a még ott tanuló diákok is jelen voltak, és hát nem kímélték az iskola vezetését, működését. Elbeszélgettem ott egyik másik tanulóval, szüleivel, a lényeg, hogy teljesen elbizonytalanodtam.


Bementem, egy jelentkezési lapot kitöltöttek, amin szigorúan az adataim szerepeltek, ezt alá is írtam, majd elém tették a szerződést, a tandíjról, annak fizetéséről stb.. Ekkora azt mondtam, hogy sietnem kell, majd az első órára behozom. El is mentem, és magát a szerződést NEM írtam alá.


Aztán végiggondoltam és végül nem mentem vissza. 6 hete viszont felhívtak, hogy jó lenne befizetnem 500 ezret, vagy ügyvédhez fordulnak.


Kérdéseim:


Tudnak-e bármit is tenni?

Ügyvédi felszólítás most jött, nem voltam itthon, nem vettem át, de biztos onnan! A magammal hozott szerződést elolvasva van egy olyan pont, hogy ha átveszem, akkor szerződés szerint el is ismerem a tartozást (Ptk. 242). Még egyszer hangsúlyozom, nem írtam alá! Félek, hogy bepróbálkoznak, vagy odahamisítják az aláírást, (még ha a per során ki is derül, hogy nem én írtam alá)


Köszönöm szépen!



2014. jún. 29. 18:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy szerződés nem csak írásban jöhet létre! Ebben az esetben nincs írásbeliséghez kötve a szerződés.

Tehát de, létrejött, akár aláírtad, akár nem.

2014. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem fizetsz, nem fizetsz, ennyi."


Aztán amikor jön a végrehajtó, az is annyi lesz...

2014. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Jól van látom, a rosszindulat meg van, teljesen bele akarjátok beszélni, hogy 100%, hogy ki kell fizetni.

Közben meg nem.

Mi az a baromság is, hogy ebben az esetben nem kell írásbeliség?:D

Akkor fizessetek már nekem 300 ezer forintot!

Mondom kérdező nekem ugyan ez volt.

Pattogtak, hogy fizessek, de nem volt alapja, ezt elmagyaráztam a végrehajtónak is és kész.

Mivel ő se tudott semmit mutatni szépen elkoccoltak, ne legyél olyan elveszett, mint a többi válaszoló.

2014. jún. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az aláírt jelentkezési lapot olvasd el részletesen, vagy kérd ki a másolatát. Ha azon rajta van olyasmi, hogy a mellékelt szerződést elfogadod, akkor az kötelez. Valószínűleg lehetséges ez, ha követelnek rajtad, de mindenképpen be kell menni a tanulmányi osztályra, ahol ezt biztosan meg lehet beszélni. Az, hogy nem voltál az órákon a jelenléti ív bizonyítja, így lehetséges, hogy töröltetni tudod a jelentkezésed. Vigyél egy jelentkezés törléséről szóló nyilatkozatot is, hogy azt csatolni tudják.
2014. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!