Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális használni a Wine-t?

Isaac42 kérdése:

Legális használni a Wine-t?

Figyelt kérdés
Linuxomon van Wine telepítve, és már használtam is, de most elgondolkodtam azon, hogy ez most legális-e? Úgy emlékszem már eleve volt telepítve, de nem vagyok biztos benne, viszont nem tudom le kéne-e törölni, mivel végül is a Windows rendszert "másolja", vagy nem? Egyáltalán szabad bármilyen ehhez hasonló programot használni, vagy ezt?

2014. júl. 1. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem illegális, amíg jogtiszta programokat futtatsz a segítségével. De ha az lenne, akkor sem szólna érte senki. Inkább csodálkoznának, hogy nem warez Win7-et használsz tört vírusírtóval és Ps-sel.
2014. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A Wine nem másolja a Windows-t, csak a Windows funkcionalitásait emulálja, virtualizálja. Ha szigorúak akarunk lenni, akkor ez egy ilyen kis "kiskapu", de teljesen legális. Hivatalosan működik és állnak emberek mögötte, ha valami jogi akadályokba ütközött volna, Microsoft rég rájuk szállt volna.
2014. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 1. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!