Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pfeffer KO FOG nevű paprika...

Pfeffer KO FOG nevű paprika sprayt (20g) lehet közterületen viselni, illetve szükséghelyzetben használni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 18. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem, a 20 mili az stimmel (ez a határ), de csak CS vagy CZ (de a Cs-t ajánlom) lehet a töltőanyag, pepper az nem.
2014. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Az előző jól mondja. Bár fogalmam sincs mi az a CZ.


Négy fajta kapható Magyarországon (és tulajdonképpen ez a 4 létezik is).

CS, CN, CR és PV/OC/pepper/paprika (az utolsónak sok neve van).


Ezek közül a paprika nem hordható közterületen.

A másik három fajtájúból maximum 20 gramm tömegű csak.

A CN a leggyengébb. Nem mondom hogy szart sem ér, de miért hordana bárki CN-t, amikor van jobb?

A CS jó.

A CR a legkirályabb. A leghosszabb időre vakít meg és rákkeltő hatású is :) De kevés helyen lehet kapni és főleg csak Budapesten CR tartalmút. Szóval ha nagyon törvénybetartós akarsz lenni és a valószínűleg legkönnyebben elérhetőt akarod venni, akkor CS-t veszel. DE:


DE ezen kívül. Szarni bele a törvénybe. Én tudod mit hordok? Két paprika sprayt, már lassan 10 éve (a gázpisztolyok mellett). Soha nem volt belőle semmi bajom. Ki a tököm ellenőrzi szerinted? És ha lefújod paprikával a rablót? Akkor elfutsz, vagy kidobod az első kukába és soha nem derül ki hogy paprikát használtál.


Szóval egy dolog hogy mit mond a törvény és egy dolog hogy mi a valóság. A valóság az hogy hordj nyugodtan paprikát, mert a rendőrség soha nem fog rájönni.

2014. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként a Pfeffer KO FOG az egyik legjobb gázspray. Nagyon ajánlom hogy azt hordd magaddal.
2014. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
CN-re gondoltam a CZ alatt bocsi :)
2014. márc. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hehe, a pfeffek ko fog, klever gyármány olyanba nincs is 20 grammos! :D Csak szólok, milleliterbe adják meg a flakonon, 40 50 meg 100 ml es van ilyenből.
2014. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
90%
De a Pfeffer KO az bors spray nem paprika vagy rosszul tudom? Csak mert a pfeffer az borsot jelent.
2014. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

6:

A bors kevésbé használatos. Ez egy szakszerűtlen magyar fordítás, amit a kevésbé hozzáértők használnak általában (amiben semmi szégyen nincs, ha aztán korrigálják). Szó szerint fordítva igazad van, hiszen pfeffer=bors, de ez a gyakorlatban nincs használatban. Tételesen:


Pfeffer = pepper = paprika = OC = PV (= bors)


Ez mind ugyanazt a hatóanyagot jelenti. A fentin kívül létezik még ugye CN, CS, CR és ammónia hatóanyagú gázspray is, de ezeknek szerencsére csak 1-1 megnevezése van, a peppernek ellenben meg a fentebb felsoroltak mind. A magyarban a pepper, pfeffer fordításaként inkább a paprika terjedt el (ha a gázsprayről beszélünk), mint a bors. Ha megnézed, a google-be beírva, a pfeffer és a pepper szavakra is egyaránt előhoz képeket a paprikáról és a borsról is:

[link]


Végül is nevezheted borsnak, de a szaknyelvben inkább a paprika terjedt el és több ember fog téged megérteni ha azt mondod hogy paprika spray, mint hogy bors spray. Vagy hívd egyszerűen peppernek. Én például paprikának, vagy peppernek hívom leggyakrabban.


Ha mást nem, csak annyit tudj, hogy a paprika = bors, tehát tudd hogy mindig ugyanarra gondolj, hiába hallod éppen a másik elnevezést, mint amit te használsz.

2014. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A paprika nem bors te.......... :D


Paprika, oleoresin capsicum, ez van az oc (paprika) spraykban is.

2014. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
a bors a leghatékonyabb lefujtak vele minket az unokatesómmal ő miatta, a kidobók még másnap is csipett nagyon durva alapból legalább két órán keresztül volt vak ő teljesen, én meg mert közéjük álltam fél oldalról fujtak le a fél szememre órákig nem láttam, és ahol a bőrrel érintkezett ott mindenütt csipett durván, a bors a legjobb, és van bors spré,csak mondom az előzőleg szólóknak , nekem is azóta az van !
2016. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű,ami hatékony az nem hordható.A nyomorult gázpisztolyok meg már nevetség tárgyai. főleg,hogy nagyon korszerű gázsprayket is lehet rendelni főleg németországból.
2018. nov. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!