Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok-e beengedni a...

Köteles vagyok-e beengedni a társtulajdonost, ha nincs ingósága a házban, csak mert ő itt akar aludni (nyaralni a családjával)?

Figyelt kérdés

Minden az enyém, még az az ágy is, amin aludni akar. Neki csak tulajdonrésze van, de én lakom itt, én fizetem a számlákat. Komolyan félek, hogy ellopnak valamit, vagy a személyes irataim, cuccaim között turkálnak. Egyáltalán itt tartózkodhatnak, ha én nem vagyok itthon? Bár kulcsa nincs, a hagyatékikor megegyeztünk, hogy minden ingóság az enyém itt, én hoztam ide.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. júl. 2. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tulajdonos, ezért igen. Zárd el a dolgaidat, és akkor nem fogja senki elvinni.
2014. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be kell engedned, különben többlethasználati díjat követelhet.
2014. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De miért vagyok köteles engedni, hogy az én tulajdonomban lévő ágyban aludjon, azon a gázon főzzön, amit én fizetek, az én tűzhelyemen, az általam fizetett vizet használja az én bojleremből, sajnos ezt nem érzem igazságosnak. :( Mert, ha nem vagyok itthon, tudjuk, mindenki azt csinál, amit akar. Ezért gondoltam, hátha nem kell beengedni, ha nem vagyok itthon, pedig dolgozni el kell mennem.
2014. júl. 2. 10:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az mennyire igazságos, hogy befoglaltad az egész lakást kizárva a másik tulajdonost, akinek még kulcsot se adtál? Ha nem akarod, hogy használja a cuccaid, akkor pakold el, egyezzetek meg ki melyik szobát nem használja stb...
2014. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor mondd meg nekik, hogy fizessenek a gázért, vízért, stb. Erre meg majd ő fogja azt mondani, hogy te fizess, amiért az ő részét is használod az ingatlanból.

Nem lenne jobb inkább békében lenni, és engedni, hogy hadd nyaraljanak?

2014. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondolom nem fizetsz neki a lakásért. Úgyhogy jobb ha csendbe maradsz, mert eredetileg még kulcsot is kérhet tőled, ha akár 1%-a is van.
2014. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

jo a hozzaallasod, birom h az osszes ingatlanos kerdesnel kb ez van, a torveny is oket vedi aki mas tulajdonaba van, gyonyoru...

ez kb olyan, h en elkerem a te kocsid, hasznalom, te jossz h ugyan holnapra add oda mar, en meg kiirom h milyen 1 tulaj, holnap hasznalni akarja a sajat autojat!...

2014. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező kérhetne tőled lakáshasználati díjat plusz végső esetben bíróságon kérhetné a lakás kényszerértékestését szóval inkább maradj csendbe ,mert csak te fizetsz rá.
2014. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg te mennyi lakbért fizetsz a tulajdonostársnak?
2014. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valóban kérhet tőled lakáshasználati díjat az ő felére, akár visszamenőleg is, de attól, hogy tulajdonos, még nem vagy köteles beengedni, ha birtokvédelmet kérsz. Az albérlő sem köteles beengedni a lakás tulajdonosát,ha ez nincs a szerződésben, nincs bejelentett lakcíme a lakásban, és nem él ott életvitelszerűen. Azaz a bérlő van birtokon belül. De nem hiszem, hogy idáig kellene fajulni a dolognak, beszéld meg vele értelmesen a rezsi dolgot (gondolom, nem hónapokig akar ott élni). Ha gázos a család, zárd a szobáitokat.
2014. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!