Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges Uniós országban...

Lehetséges Uniós országban menekültstátuszt kérni magyarnak?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy Kanadában manapság is megesik, hogy magyar kéri, aztán majd X év múlva tárgyalják az ügyet.

Uniós országban lehetséges, hogy X indokra, konkrét pl. diszkriminációs ügyre hivatkozva menekült státust kérek? Elméletileg érdekel, azaz ha eleve Unión belül ez mint elv is kizárt, akkor oké, erre lennék kíváncsi.


2010. jan. 5. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Tudtommal EU országban nem kaphatsz menekült státuszt. Volt az az eset néhány éve, amikor a mohácsi romák igyekeztek Svédországban így letelepedni, de a svéd állam nem fogadta el a kérelmet. Tehát tudtommal nem, nem lehet. Viszont munkavállalóként azonos feltételekkel indulsz (elméletben) az EU-n belül, mint a helyi állampolgárok, tehát ez is egy lehetőség, ha feltétlen emigrálni szeretnél.
2010. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem, az Unióban nem kaphatsz menekült státust. Ez annyira abszurd, mintha mondjuk Fejér megyeiként Veszprém megyében kérnél menekültstátust. Nincs is értelme, hiszen szabadon költözhetsz az Unión belül bárhova.
2010. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműen nem, de pl más országokban se nagyon fogadják el egy EU-s országból valót menekült ként mivel hivatalosan az EU-n belül nincs olyan ami ezt indokolná.
2010. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Amint már írták értelmetlen. Szabadon megválaszthatod a lakhelyedet (Unión belül) mindenféle "státusz" nélkül.
2010. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"mohácsi romák igyekeztek Svédországban így letelepedni, de a svéd állam nem fogadta el a kérelmet."


Ez nem így volt. Az volt a bajuk, hogy megkapták a munkavállalási engedély, és hazamenekültek xD.

2010. jan. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kalmangabor ***** válasza:
48%
Rosszul értelmezitek a kérdést. Persze, hogy kérhet. Az más kérdés, hogy háromszor körbe fogják röhögni és nem kap. ;)
2010. jan. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na koránt sem röhögnék az ügyet 3x körbe.

Másrészt én nem tudom honnan szedtétek, de én próbáltam már, NEM engednek letelepedni, egy ideiglenes lakcímet se adnak ki, baromi nehéz.

Első jól írta, hogy elméletben(!) lehet h működik, de a gyakorlatban ez nagyon nem így van.

Mint írtam tapasztaltam, nem csak képzelgek.


Egyébként én úgy tudom (jogásztól), hogy az államfő dönthet egyedi kérdésekben másképpen, tőle lehet kérni, és ha indokoltnak látja, akkor lehetséges.

De ha csak "úgy simán" nem, akkor elszomorodtam.


A munkavállalás se igaz, ne haragudj, mert azt is próbáltam, és bármennyire elviekben ilyen meg olyan kölcsönös diploma-elfogadási egyezmények vannak, na látod azért már inkább körberöhögnek, hogy mit akarok egy magyar papírral. Szintén tapasztalat.


Szal nem olyan egyszerű ez sajnos.

2010. jan. 6. 19:18
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha cigány vagy, akkor mindent lehet!
2010. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És a hülyéket is engedik ?

Képzeld nem vagyok cigány te sokeszű ....

2010. jan. 16. 01:36
 10/12 A kérdező kommentje:

Én pl. melegség miatti hivatalos szervek általi üldözöttségre gondolok, mert ezt szenvedem el sajnos. Na ha ezt előadom, Kanadában biztosan kapok, ezt már megtudtam, de oda nem akarok menni, itt Európában pedig úgy értesültem, abszolút egyedi elbírálás alapján lehetséges, az államfő dönt.

Kanadában az is elég, hogy a melegség miatt már 2x eltörték a kezemet az utcán, és máris ügy lesz belőle, valószínű kivizsgálják.

Hihetetlen, hogy itt Európában meg infót is nagyon nehezen lehet szerezni. De nem adom fel.

2010. jan. 24. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!