Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az igen.2 év FELFÜGGESZTETT...

Az igen.2 év FELFÜGGESZTETT börtönbüntetést (azaz semmitse) kapott egy kölyök, aki úgy megütötte ok nélkül az iskolatársát, hogy az életveszélyesen, a lépe elrepedésével elkezdett bevérezni a hasába. Ez a remek magyar igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés

"Június 4-én a déli órákban egy kaposvári szakközépiskola tanulójával az osztályfőnöke közölte, hogy két tantárgyból meg fog bukni. A fiú kiment az iskola udvarára és minden előzmény nélkül hasba akarta rúgni iskolatáskát, majd mivel ez nem sikerült, ököllel nagy erővel hason ütötte. A sértett 8 napon túl gyógyuló életveszélyes sérüléseket szenvedett, lépét el kellett távolítani.


A Somogy Megyei Főügyészség gyorsított eljárás keretében bíróság elé állította a fiatalkorút, aki 1 év 10 hónap, 2 évi próbaidőre felfüggesztettet kapott.


[link]



#igazságtalanságszolgáltatás
2014. júl. 3. 08:27
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Mi lesz a következő? Megszurkálnak a villamoson ok nélkül, és cserébe ülhetek 15 évig? Vagy hova lehet ezt még fokozni?
2014. júl. 3. 08:29
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Mi lett volna szerinted a helyes büntetés?
2014. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nyilván letöltendő. Fiatalkorúak börtönében, Tökölön, büntetlen előéletűnek is. 20 évvel ezelőtt meg is kapta volna.


Ember, perceken múlhatott a sértett élete! Ez nem bolti lopás, nem diákcsíny! Ha szándékában állt volna halálos sérülést okozni, ugyanezen végkimenetel esetén emberölés kísérletéért ítélnék el. Tehát súlya van a dolognak mindenképp.


De mondd csak nyugodtan, ha nem így gondolod.

2014. júl. 3. 09:11
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

A bíróság alapvetően nem szubjektíven ítélkezik, hanem jogi alapon, túl nagy mozgástere nincs egy bírónak. A leírásból úgy tűnik, fiatalkorú, büntetlen előéletű, hirtelen felindulásból tette. Engem is vágtak már gyomron, azért nem az jellemző, hogy egyből leszakad a léped.


Persze ha a srác egy egyébként is erőszakos bunkó barom, akkor szívem szerint én is börtönbe küldeném, de legyünk jóhiszeműek, hogy amúgy egy normális gyerekről van szó, akinke elborult az agya egyszer életében.

2014. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

ma 09:24


Te vágtál már gyomron egy random valakit azért, mert rosszul teljesítettél a munkahelyeden -ilyen bárkivel előfordulhat-, és ezt szóvá tette a főnököd?

2014. júl. 3. 09:28
 6/28 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

"Ha szándékában állt volna halálos sérülést okozni, ugyanezen végkimenetel esetén emberölés kísérletéért ítélnék el."


Meg is válaszoltad a saját kérdésedet. Nem állt szándékában.


Amúgy "társadalmi hasznosság" szempontjából jobbnak tartom a felfüggesztettet, aminek azért jó esetben van visszatartó ereje a jövőre nézve, mint egyből bedobni a nehézfiúk közé - onnan garantáltan nem jönne ki rendes emberként.

2014. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Van egy minimális, egészen addig a két évig, amíg le nem telik.

Ez egyébként egy elcsépelt, röhejes hozzáállás, hogy a felfüggesztett szabadságvesztés visszatartóereje komolyabb, mint a tényleges ülésé. Beszéltem már börtönviselt emberekkel, érdekesmód egyik se nagyon vágyott vissza a börtönbe. Az erőszakos bűncselekményekért normális államban ülni kellene, mert annak van igazán visszatartó hatása (addig biztosan nem üt meg törvénytisztelő civilt, amíg rács mögött van).

2014. júl. 3. 09:49
 8/28 anonim ***** válasza:
58%

Persze, legyünk jóhiszeműek!Szerintem meg éppen hogy ideje lenne túljutni a birkakorszakon, mert ez a nagy engedékenység semmi jóra nem vezet!

Józan parasztész:az a kölyök nem elég, hogy sík hülye, még agresszív állat is és meggondolatlanul agyba-főbe üti, aki az útjába kerül,ha nem tetszik valami.Na, az ilyet azonnal az első esetnél a jó keményen meg kell büntetni, hogy egy életre megtanulja, hol a helye!Beba.szni a sittre, de előbb úgy nyakon vágni, hogy egy hétig forog a feje.Vagy rakják zárt osztályra, amíg helyre nem jön az esze.Egy ilyen alak nem fog megváltozni egy kis ejnye-bejnyétől.Remélem, a szülők még külön pert indítanak ellene!Kár, hogy nem valami hasonló elmeállapotú szülő gyerekét ütötte meg, abból tanult volna szerintem.

2014. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%

" Mi lett volna szerinted a helyes büntetés?"


Ha valóban minden előzmény és provokálás nélkül ütött akkor halálbüntetés.

2014. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
És a dolog ráadásul kurrens, ez a cikk szerint Júni. 4-én történt.
2014. júl. 3. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!