Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban a képleszedés...

Németországban a képleszedés is tabu?

Figyelt kérdés

Mert tudom, hogy filmet zenét nem lehet leszedni. Komoly pénzbüntetést von maga után. Viszont az érdekelne, hogy annak marad-e nyoma, ha leszedek képeket? Tumblr oldalamat nem szeretném egész nyáron, míg itt kint vagyok, frissítés nélkül hagyni.

Lehet hülye kérdés :D de nem tudom. Minden választ előre is köszönök. :)



2014. júl. 3. 11:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Amúgy tényleg nincs de ha véletlenül egy általam készített képet sikerül ellopnod akkor fizethetsz."

Várjál közzéteszel egy képet, majd aki letölti fizethet? Eleve hiányzik neked az amit letöltött, vagy mi alapján lenne ez lopás?


Az eredeti szöveg ez volt: "Viszont az érdekelne, hogy annak marad-e nyoma, ha leszedek képeket? Tumblr oldalamat nem szeretném egész nyáron, míg itt kint vagyok, frissítés nélkül hagyni. "

Nem értem miből gondolod, hogy közzétenné máshol amit letöltött. Letölt valamilyen képeket és közben frissítgeti az oldalát, ez nem nagy dolog.

2014. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
-.-
2014. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy meg olvasd el figyelmesen a szerzői jogi törvényt!;)
2014. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a pokolba kerülök. :|
2014. júl. 6. 11:21
 15/19 A kérdező kommentje:

10-es forrást fel lehet tüntetni


Nem vitatom, hogy inkább neked van igazad a jogot illetően..

De nem akarom olyan értelemben sajátjaimként feltenni a képet. Pl hogy jajj ezt tegnap fotóztam.

Sőt.. mondjuk ez már egyéni nézőpont, de az se érdekel, ha az én képeimet, rajzaimat elveszik.

(Ha valaki ebből él, az nyilván más kategória, értem.)


Szemtelenség amit csinálok (és kb mindenki csinál, vagyis Te nyilván nem, és ez tényleg tök jó). De nem származik belőle úgynevezett hasznom.Szerintem nem ártok vele senkinek. Ahhoz túl népszerűtlen az oldal. És az is marad, mert magamnak csinálom. Nem másnak.

2014. júl. 6. 11:45
 16/19 A kérdező kommentje:
11-es azért nem rossz a logikád. :DD Menj ügyvédnek, vagy ilyesmi!
2014. júl. 6. 11:48
 17/19 A kérdező kommentje:

-.- na jó, most elkezdtem azon kattogni, hogy ez valóban köcsögség.


Egyszerűbb lesz, ha rajzolok, írok. Azt, amit akarok, és akkor kitehetem akkor amikor akarom :'DD

Nem kockáztatom meg sem a büntetést itt kint, nem mellesleg, most kicsit elszégyelltem magam.

Nem kell több válasz... köszi.

2014. júl. 6. 12:12
 18/19 anonim ***** válasza:
A legjobb emberi jellemvonás, hogy A beismered a tévedésed és másként csinálod. Elismerésem! ;)
2014. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

tényleg szép dolog, hogy elgondolkoztál - már a kiinduló kérdés is.


nem tabu, hogy lementvd és kiteszed Tumblr-re a képet, csak szerzői jogsértés. attól, hogy kb mindenki csinálja (Tumblren különösen) és jó eséllyel nem lesz komoly következménye, attól még jogot sértesz, ami nem szép dolog. ha kiírod, hogy honnan van a kép (lehetőleg az eredeti készítőjét és nem egy olyan oldalt, aki már ellopta tőle), úgy egy fokkal szebb dolog, hogy legalább ennyit megtettél. de ettől még nem válik legálissá.

az hogy téged nem zavar, hogy a te alkotásaiddal mit csinálnak, az semmit nem jelent, még a te alkotásaiddal kapcsolatban sem, amíg nem rendelkezel róla hivatalosan. más képeiről viszont te nem dönthetsz így, csak azoknak a jogtulajdonosa, akinek az engedélye nélkül nem használhatod.

a Creative Commons azért van, hogy ha valakit nem zavar, ha a képeit használják, akkor így jelezheti előre, hogy mik a feltételei, pl használhatod-e üzleti célra, vagy módosíthatod-e, de a készítőt minden esetben fel kell tüntetni....viszont mivel bárki megoszthat Creative Commons alatt akár mástól ellopott képet is, ezért a Creative Commons sem 100% garancia semmire - de akkor legalább jóhiszemű voltál.


mégegyszer: jó, hogy elgondolkodtál ezen a kérdésen. remélem, hogy a válaszomban is találsz valami hasznosat

2014. júl. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!