Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válogatás nélküli kamerázással...

Válogatás nélküli kamerázással elkövet az illető vmit?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet, és egyre terjedőbb jelenség, kíváncsi lennék, hogy jogilag mi is a szabály (bocs, hosszú, de érdekes egy kérdés sztem):


Vannak egyre fejlettebb RC helikopterek, repcsik, na nem a tesco-gazdaságosak, hanem a több százezres típusok, amelyek bizony sok km-re is elrepíthetők, fel vannak szerelve HD-s kamerával, fényképezővel, stb, és a távolból irányítható minden funkció. Aki ismeri ezeket, tudja miről írok.


De! Ha én elreptetem a helikoptert akárhova is, lényeg, hogy magánterület felett, előtt, mellett is, az meg folyamatosan készíti a kamerafelvételt, ezzel elkövetek vmit? Felmerülhet olyan eset is, hogy mondjuk egy meztelenül a kertjében napozó embert vesz fel a kamera, ami eredetileg nem volt szándéka a reptetőnek, de előre nem tudni, hol mit fog látni a magasból (most az más kérdés persze, ha szándékosan arra használják, hogy kémkedjenek).


Ilyen esetben mi a jogi szabályozás?


Számít-e, hogy magánterület felett repül el (de lehet az akár 1 km magasan is, és elkerülhetetlen, életszerűtlen, hogy minden magánterületet kikerüljön a helikopter)?


Önmagában a kamerafelvétel készítése is esetleg jogszabályba ütközik, vagy ha nem hozza az ember nyilvánosságra, akkor mindegy?


Végül: ha célzottan repteti valaki magánterület főlé, annak végigkamerázása céljából, az minek minősül? Vagy van esetleg valami magasságbeli korlát? ha már 1 km magasan repül el felette, akkor mindegy, de ha 10 m magasan, akkor az szabsértés/bűncselekmény esetleg?


2014. júl. 3. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:

"De! Ha én elreptetem a helikoptert akárhova is, lényeg, hogy magánterület felett, előtt, mellett is, az meg folyamatosan készíti a kamerafelvételt, ezzel elkövetek vmit?"


Ezzel nem, amennyiben nincs kiírva hogy "kamerázni tilos".


"Felmerülhet olyan eset is, hogy mondjuk egy meztelenül a kertjében napozó embert vesz fel a kamera, ami eredetileg nem volt szándéka a reptetőnek, de előre nem tudni, hol mit fog látni a magasból"


Hivatalosan személyiségi jogsértés ha beleegyezés nélkül készítesz hang-és képfelvételt. De ha kitakarod utólagosan, nincs gond.


"Számít-e, hogy magánterület felett repül el"

Nem. A légtér nem magánterület.


"Önmagában a kamerafelvétel készítése is esetleg jogszabályba ütközik, vagy ha nem hozza az ember nyilvánosságra, akkor mindegy?"


Ld. előzőek.


"Végül:"


Miután közterületről van szó(légtér), így nem bűncselekmény. Ha benne van egy ember is, és nem takarod ki, akkor személyiségi jogok megsértése.


UI: Több kilométerre történő repítés esetén ajánlom az FPV rendszert.

2014. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!