Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biztonsági kamera felszerelésé...

Biztonsági kamera felszereléséhez kell a szomszédok beleegyezése?

Figyelt kérdés
Szeretnék forgatható térfigyelő kamerát felszerelni, mert a családi vállalkozásunk miatt elég sok érték van az udvarban. A műhelyekben van is riasztó, de elég sok dolgot az udvaron kell tárolnunk. A gond az, hogy a telek elrendezése miatt ha felszerelem a megfelelő helyre a kamerákat, azok átlátnak a szomszédok udvarába is. Az egyik szomszédunkban nem laknak, csak hétvégi házként használják a tulajdonosai, a másikban pedig a felénk eső részen nincs ablak és csak a kocsifeljárót látni, ezért szinte biztos, hogy megadják rá az engedélyt, ha megbeszélem velük. Ebben az esetben elég szóbeli megegyezés, vagy írásos formára is szükség van?

2014. júl. 5. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell a szomszédaid beleegyezése.
2014. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
csak ha az udvarukra néz a kamerád közvetlenül, de gondolom nyilván nem ez a cél, szóval így nem kell az engedélyük.
2014. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb az írásos, ha belát hozzájuk, mindenképpen kell.
2014. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem miért kellett lepontozni...

Ha közterületre raknak fel kamerát, kérik az ott lakók beleegyezését?

Magánterületen azt csinálsz amit akarsz.

2014. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

-=m3dv3=-


Magánterület felvételéhez kell az engedély, az önkormányzati biztonsági kamerák közterületet vesznek, nem magánterületet. (tájékoztatni, engedélyeztetni akkor is kell.)


Nem én pontoztalak le, mielőtt még ezzel gyanúsítanál.

2014. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem gondoltam hogy Te pontoztál le. Sajnos legtöbbször azok teszik, akik nem is írnak a kérdéshez.


Azért feltételezem, mert a közterületi kamerák néha olyan helyen vannak, ahol magánterület is van a látóterületben, pl. telkek.

2014. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

m3dv3, tegnap olvastam a válaszokat és nekem is csak ma jutott eszembe a pontozás, én mindig mindenkit felpontozok, ha látom az írásában a segítő szándékot, akár tetszik a válasz, akár nem, most is felpontoztam minden egyes választ.

Egyébként mindenkinek köszönöm a segítséget.

2014. júl. 6. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!