Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megtehette volna a munkaad...

Takacsek kérdése:

Ezt megtehette volna a munkaadóm? Mit tehetek ebben az esetben? Első munkám volt.

Figyelt kérdés
Sziasztok. A lényege a történetnek hogy pályakezdő szakács vagyok és kaptam egy jó ajánlatot egy pizzériában. Be is mentem próbanapra ami 10.30-másnap 00.30 ig tartott. A melóhelyen kolegák megmondták hogy tökéletesen beváltam kiemelkedően jó vagyok a többi jelölthöz képest és ők csak jó véleménnyel vannak róla. (nap végére az egész étlapot ki tudtam adni szó nélkül stb...) Ami viszont büdös volt nekem hogy nem írattak alá velem munka szerződést, és mikor rákérdeztem azt mondta a főnök helyettes hogy megvannak a papírok be vagyok jelentve, de nem kel alá írni. Viszont hajnala néztem a telefonom és kaptam egy jobb ajánlatot, másnap reggel felhívtam a főnök helyettest hogy költözök Miskolcra mivel kaptam ott egy nagyon jó ajánlatot mikor tudjuk elszámolni ezt a napot és aláírni a papírokat. Ma bementem az irodába a titkárnőnek is mondtam hogy ennyi írjuk meg a kilépő papírokat fizessenek ki és ennyi. Kérdezte hogy mennyit melóztam mondom egy nap azaz 14 óra. Kérdezte az órabért, mondom az nem lett megbeszélve ere vissza válaszolt hogy jó akkor ahogy a többieket engem is 800/órába fizet ki. (11200 ft) De egeztetés céljából felhívja a főnököt a főnök engem kért a telefonhoz és lehordott a sárga földig hogy mi az hogy én pénzt kérek meg hogy egy nagy nulla volt amit csináltam és hogy mire fel várom el h fizessen ezért a napért stb... De ő felajánlja nekem hogy 5000ft-ot kapok ezért a napomért, én meg lányos zavaromban bele egyeztem mivel most amúgy is kell a pénz és több mint a semmi alapon. Viszont ami papírt alá írattak velem azon 7092 ft volt megjelölve hivatalos fizetésként. Még tudok reklamálni hogy hol a maradék? Nekem most ezután az 5000 után kell adózzak vagy a 7092 után? Valamint amit feketén kellet volna hogy adjanak azt be tudom hajtani? Sok dolog nem volt rendben abban a pizzériában amit a HACCP magában foglal, ezzel be tudom fenyíteni a főnököt hogy fizessen ki? Köszönöm a segítséget. 18/F
2014. júl. 9. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

15 óráért 5 ezer forint? Jöhetnél hozzám is dolgozni, ha valamikor ráérsz.

Ne csinálj semmit. 18 éves vagy, fogalmad sincs a munka világáról. Jó sok pofon kell még, mire rájössz a dolgokra. Ez volt az első, amit kaptál.

2014. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szóval be kéne nyelnem igaz? Azzal még meg tudnám kicsit szívatni hogy ellenőrzést küldök rá? Ilyenekre gondolok hogy a csapnál nem volt feltüntetve hogy mosogatószer adagoló van rákötve én meg véletlen ittam belőle és másnap dokihoz kelet menyek miatta, tejes hűtőben félkész étel volt (pizza) és ilyenek voltak.
2014. júl. 9. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ajajajajaj... ez semmi nem volt ahhoz képest ami rád vár..
2014. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogy menne tönkre az összes munkaadó...
2014. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 asmosys ***** válasza:
0%
Örülj hogy nem volt papír. Ha van aláírt szerződés, az tartalmazza a felmondást is. Nyilván a szokásos 30 napos felmondási idővel, amit vagy ledolgozol, vagy megfizetsz. Akkor vagy bukod, vagy drágán szerzed az új munkát. Nyilván nem öröm hogy ennyi a lé, de Te sem vitted túlzásba a korrektséget.
2014. júl. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves asmosys! Mire érted ezt hogy nem vittem túlzásba a korrektséget? Arra hogy bementem egy próbanapra és másnap felhívtam őket hogy Miskolcon kaptam munkát és ennyi volt? Kérlek fejcsed ki nekem.
2014. júl. 9. 18:05
 7/14 asmosys ***** válasza:
87%

Újra elolvastam és úgy néz ki elnézést kell kérnem. Bocs! :) Valamiért az marad meg bennem első olvasásra hogy felvettek és a szerződést várod. így járna a pénz és igazad van.

Azt azért végül súgásnak, sok vendéglátós munka után, nem sok helyet fogsz találni ahol korrektül kezelik a próbanapot. Általában már az elején közlik hogy arra nem vagy alig fizetnek. Ez akkor is megesik ha nem mondják. Ráadásul nem ez a legrosszabb benne. Azért sok sikert! :)

2014. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, Kérdező, hogy a munkaadók (főleg vendéglátásban, ahol kizárólag feketén vagy bejelentve) mocskosul kihasználják, hogy nem fogsz bírósághoz fordulni (10e forintért biztosan nem, százezreknél azért márt szokás). Aki becsületes, aki tudja, hogy a jó munkaerőt meg kell becsülni, az ezt nem játsza el, de az ilyenek simán.
2014. júl. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

" 14 óra 11200 ft"


Én biztos nem alkalmaználak. Rohadtul drága vagy ahhoz képest, hogy csak szakácskodtál.

2014. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amosys ott is tévedtél, hogy egy aláírt szerződésnél is van a próbanapon kívül minimum 90 nap próbaidő, ami azt jelenti, hogy mindkét fél indoklás nélkül azonnali hatállyal elállhat a szerződéstől. Persze itt is el kell számolni.

A próbanappal kapcsolatban is vannak törvényi szabályozások, és gyakori, hogy a munkaadó csak próbanapra veszi fel az embereket, aztán elküldi akármilyen ürüggyel, hogy ne kelljen fizetnie az ingyen munkát. Na ez szabálytalan, és én már csak ezért is jól megszívatnám a munkaadót. Ráküldeném az összes hatóságot a NAV-tól kezdve az ÁNTSZ-ig, meg mindent, és egy hónap után felhívnám az ex-főnököt, hogy megérte-e neki.

(NAV-nál azért csak óvatosan, utána kell járni, hogy hogyan kell ezt megtenni, mert nem szabad magadra is terhelő feljelentést tenned, hiszen Te is feketén dolgoztál, tehát adót csaltál. (?)

ezzel nem vagyok tisztában.

A volt munkáltatód elkérte az adataidat, vagy azt mondta, hogy majd a próbanap után kötitek meg a szerződést?

2014. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!