Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan küldhet el a munkaadóm...

Mara Acoma kérdése:

Jogosan küldhet el a munkaadóm olyan helyre dolgozni, ahová kizárt, hogy be tudok járni?

Figyelt kérdés
Táppénz után a maradék szabimat töltöm, ha letelik, kénytelen vagyok felmondani, mert nem tudok bejárni oda, ahova küldenek. Helyben dolgoztam és ki akarnak rúgni mert beteg voltam, de én mondtam nekik, hogy a táppénz miatt 30nap védelemmel rendelkezem, amit le akarok dolgozni. De direkt 100km-re akarnak küldeni, ahová el sem tudok jutni, meg pénzem se lenne rá, ugyanis többe kerül az útiköltség mint a napi bér. Jogosan kerüli így meg a törvényt?
2012. jún. 18. 10:38
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem: határozatlan szerződésem van, nem vagyok próbaidős és változó munkahelyre vettek fel.
2012. jún. 18. 10:39
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

"Változó munkahelyre vettek fel" - ez itt a kulcs, emiatt elvileg elküldhetnek, amúgy ebben a formában ezt nem tehetnék meg.


Ugyanakkor kérdés, hogy nincs-e a szerződésedben ez részletezve, hogy milyen keretek között, mennyivel előre bejelentve, milyen távolságra, milyen utazás-térítéssel és esetleges munkaidő-kedvezménnyel (ez utóbbi nem valószínű) helyezhetnek át.

2012. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmi nincs benne. Egy teljesen szabálytalan, fél oldalas szerződés szerű valamit kaptam, amiben még az sincs benne, hogy hány órában dolgozom.
2012. jún. 18. 11:08
 4/28 anonim ***** válasza:

Nana, ez a pénzem se lenne rá dolog sántít :) Azt a munkaadós fizeti, ha a tartózkodási helyed és a munkavégzés helye nem esik egybe. Munka törvénykönyvében benne van. Szerintem még a szabi ideje alatt menj be és tégy úgy, mintha belemennél abba, hogy 100 kmre dolgozz, kérdezz rá az útiköltség térítésre stb. Kezdjetek számolgatni (benzin költség+sajátkocsi amortizációs költség-ezt is törvény szabályozza9 vagy ha nincs kocsit igényelj céges kocsit. Ne feledd, ez nem szívesség a munkáltató részéről, ilyen esetben jár neked a teljes költségtérítés. Esetleg ha nem így gondolja említsd meg a munkaügyi bíróságot (neked ez tárgyi költségmentes), azaz 0 forintból benyújthatsz keresetet (formai oldalára és tartalmára ügyelj, hogy ne dobják vissza hiánypótlásra).

Ergo ha felkészülten mész (kiszámolod ha havi költséget, nem csak a hasadra ütsz) amortizációval, benzinnel.. stb hamar rájön, hogy más ürügy kell neki a kirúgásodhoz, ha nem akar még 2x akkora havibért kifizetni a tiéden kívül.

2012. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
2012. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

,, Nana, ez a pénzem se lenne rá dolog sántít :)"


Nem értem, ebbe mi sántít. Ez borsod, nem fizet bérletet, meg semmit se a minimálbéren kívül. Számold ki, egy nap keresek 3000ft-ot takarítással, amiből elutaznék kb 4ezret. Arról nem is beszélve, hogy nekem kellene minden nap jegyet venni.

2012. jún. 18. 12:37
 7/28 anonim ***** válasza:

az utazási költséget ez esetben ha jól tudom neki kell állnia ill ottani lakhatást kell ideiglenesen biztosítania


de ne reménykedj vagy kirúg mert nem mentél be vagy felmondasz

2012. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Azt Én is tudom, miket KELLENE fizetnie......
2012. jún. 18. 12:46
 9/28 anonim ***** válasza:

4es vagyok, a sántít-ot arra írtam, hogy a munkaadód ezzel nem takarózhat, KI KELL FIZETNIE AZ UTAZÁSI KÖLTSÉGED. De ha elolvasod a 4. kommentemet ezt kifejtem.

Bocs ha félreérthető voltam.

2012. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem kellene fizetnie, ahogy te fogalmazol, HANEM KI KELL. Amennyiben ez nem igy történik (papíron mindent) felmondhatsz és a Miskolci Megyei Bíróság, mint munkaügyi bírósáh előtt élhetsz keresettel, amennyiben nem nem fizeti ki a végkielégítést a céged illetve jogtalan elbovsátás miatt.

2 dolgot tudj:

1., rendes felmondást nem írsz alá, vagy rúgjanak ki (és akkor az indokolásban ragaszkodj a valós indokhoz, nem valami gazdasági maszlaggal tömjék tele) vagy te mondj fel rendkívüli felmondással, ilyenkor az indokolásba vedd bele az utazási költségtérítés hiányát. Ilyenkor jár a végkielégítés, amit a kommentem bevezetőjében is megírtam.

2012. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!