Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18éves kor alatt esélytelen...

18éves kor alatt esélytelen elköltöznöm itthonról?

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Koleszba mehetsz szerintem.
2014. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tomala ***** válasza:
Akárhova költözhetsz, nem csak koleszba, a lényeg csak annyi, hogy mindenképpen kell hozzá a szüleid/gyámod beleegyezése.
2014. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és a beleegyeésük nélkül?
2014. júl. 9. 19:47
 4/11 tomala ***** válasza:

Gyakorlatilag kizárt.

(Elméletben létezik egy olyan verzió, hogy ha az ő, vagy a gyámhatóság engedélyével házasságot kötsz, akkor nagykorúsítanak, de erre nem sok példa van)

2014. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát igazából elköltözhetsz, majd az eltűnt személyek listájába felvetetnek legfeljebb. Azt nem tudom, hogy gondoskodsz magadról egyedül.
2014. júl. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kiskorú vagy, kötelezően szülői felügyelet vagy gyámság alatt állsz. Elköltözhetsz, de csak másik szülőhöz, vagy ha a gyámhatóság gyámot rendel, akkor hozzá.
2014. júl. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy végre olyan válasz is érkezzen, ami nem csak a "szerintem"-en alapul (bár eddig senki sem írta ki...):


2013. évi V. törvény, 4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása], (4) bekezdés:

A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti.

2014. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A legelső válaszadó kiírta, hogy "szerintem", így elnézést szeretnék kérni tőle, nem vettem észre első olvasásra.


A többiek viszont hallottak innen-onnan valamit, és szakértőként próbálnak tetszelegni egy olyan témában, amiről válaszaik alapján nyilvánvalóan fogalmuk sincs...

2014. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és kedves tomala, ne vedd támadásnak, tudom, hogy ügyvéd vagy (vagy legalábbis végzett jogász, de szerintem ügyvéd - már mint tudni nem tudom, nem ismerlek, de itt az oldalon írtad korábban), ezért külön meglep, hogy te sem tudtad 100%-ban helyesen a választ.
2014. júl. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tomala ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Lehet, hogy én értettem félre a kérdező szándékait, de kétlem, hogy a kérdése arra vonatkozott volna, hogy továbbra is felnőtt felügyelete alatt akar élni, csak földrajzilag máshol.

Bár tény, hogy ezt nem fogalmazta meg egyértelműen, én mégis úgy vélem, hogy az ő célja éppen az, hogy a felügyelettől megszabaduljon, önállósodjon.

Arra pedig az általad idézett passzus szerinti gyámügyi eljárás nem alkalmas. (lásd: utolsó mondat, vagy részletesebben a vonatkozó végrehajtási rendelet)


De ha rosszul értettem, akkor kérdező bátran pontosítsa a kérdését!

2014. júl. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!