Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes egyáltalán ügyvédet...

Érdemes egyáltalán ügyvédet feljelenteni/perelni, mert meghamisította az eredeti megbízást vagy esélytelen?

Figyelt kérdés

akár egymagam?

akár gondolom egyik kollégája se áll mellém?


tehát egyáltalán van értelme küzdeni az igazamért vagy bele se kezdjek, mert csak magamat fárasztom, hiszen ez előre eldöntött játszma h csak ő nyerhet?


Az a gáz h bizonyítani nem tudom persze, na de attól még meghamisította, és nagyon ravasz módon ... csak ez azért fontos kérdés nekem, mert rengeteg pénzem múlik a dolgon. Elég durva, amikor az embert már a saját ügyvédje is átvágja, na de ilyen világban élünk.



2013. nov. 1. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Miről van szó konkrétan?
2013. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki kisvárosban lakó ismerősöm a megyeszékhelyen élő-lakó-dolgozó jó hírű ügyvédet bízott meg éppen a fenti okok miatt. Persze a bírósági per a kisvárosban, az ismerős lakóhelyén levő bíróságon zajlott. A megyeszékhelyről felfogadott ügyvéd megnyerte a pert.


Gondolom, hogy szakmailag valamennyivel jobb volt, többet tudott, másrészt a kisvárosi bíróságon dolgozó ítélő-bíró sem mert olyan ítéletet hozni, ami után esetleg bármilyen kellemetlensége származott volna.

2013. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

mondjuk igen, ebben talán bízhatok, hogy túl valótlan tartalmú ítéletet azért nem mer hozni egy esetleg haveri viszonyban lévő bíró sem, mert ha utána megfellebbezem, akkor őt nézik hülyének. csak az is tény, hogy erről meg tudom, hogy pont a II. fokú bíróságon vannak igen jó személyes kapcsolatai ...


első: ne haragudj, de ide nem szeretném konkrétan leírni, hogy miről van szó, a frász se tudja, éppen ki olvassa, de annyi a lényeg, hogy tehát volt egy megbízás, ehhez volt egy szerződés, amelyben lefektettük az összegeket is, na és a kedves szépen meghamisította. Annyi az egésznek a bája, hogy teljesen feleslegesen van nálam is eredeti példány, ugyanis szándékosan úgy lett elkészítve, hogy ...xxxxzzzxxxx....., azaz majdnem lehetetlen az állításomat bizonyítani. Az jutott csak eszembe, hogy esetleg valami speckó írásszakértői véleménnyel, de nem az aláírás a kérdés (pont ezért írtam, hogy hihetetlenül ravasz és dörzsölt, nem véletlenül ügyvéd ...), hanem aki pl azt is meg tudja szakérteni, hogy az adott dokumentum a tintából ítélve kb milyen régen lett nyomtatva és hogy a két példány nyomtatási tintája egyezik-e ... Ez az egy pont, amin meg lehetne fogni őt, ha esetleg iü. szakértő 100%-ra kimondja, hogy a 2 dokumentum eltérő időben került kinyomtatásra és hogy esetleg a tinta is különbözik (bár ez utóbbi ugye nem biztos).

És akkor hozzá teszem, sztem ez is csak amolyan indirekt bizonyíték lenne ellene. Most nem?


Csak megjegyzés:

én pont az ilyen visszaélési lehetőségek miatt vagyok kiakadva az olyan dokumentumok aláírásán, amelyek úgy készülnek, hogy "jaj nem fért ki az aláírás már arra az oldalra", és sok esetben vagy csak maga az aláírás és keltezés kerül új lapra vagy csak 1-2 semmitmondó sor még pluszba, de a lényeg az aláíratlan, előző oldalakon van.


Még az is lehetne jogászhoz egy kérdés, hogy esetleg nincs külön jogszabály arra, hogy egy adott dokumentum minden létező oldalát el kell látni s.k aláírással? Mert szóval máskülönben a fent leírtak lehetősége áll fenn, és valahogy nagyon nem kerek ez így. Hát ehhez nem kell szakértőnek lenni, de most gondoljunk bele, én aláírok egy oldalt, mert mondjuk az az adott dokumentum vége és ott az aláírás helye, na de annak a dokumentumnak van még másik 4-5 oldala, amelyek persze nincsenek egyenként aláírva.

Ha erre nincs külön jogszabály, akkor az senki fejében nem fordul meg, hogy azokat az aláíratlan oldalakat baromi könnyen kicseréli utána, még akkor is ha ott látszólag összetűzi és stb, na de és ???? mennyiből áll szétszedni és az átírt oldallal újra egybe tűzni?

2013. nov. 2. 08:11
 4/7 A kérdező kommentje:

na meg tudod mi a durva, második?


hogy az én átvágós ügyvédem is amolyan jó hírű .... mosat akkor ezek után jelentsem fel, és persze még én kerülök hamis vádba.

2013. nov. 2. 08:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Szedj le a netről a megyeszékhelyeteken működő, dolgozó ügyvédek nevét-címét-elérhetőségét.

Amelyiknek a legforgalmasabb, legközpontibb helyen van az irodája, az a leg-foglalkoztatottabb ügyvéd (annak van elég pénze, hogy belvárosi irodát tartson fenn!), kérj tőle időpontot, vidd el az iratokat, és kérdezd meg tőle, hogy egyáltalán van-e esélyed.

Másrészt kérdezd meg tőle: amennyiben úgy döntöl, hogy elindítod a pert, ő vállal-e téged, és kb. mennyi lesz az ő tisztelet-díja?

Majd eldöntöd, hogy mit teszel, az biztos, hogy ez a fél óra-óra is pénzedbe fog kerülni!

2013. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

okés köszi, hát most már cvsak az a kérdés h mekkora köztük az összetartás amolyan holló nem vájja ki a másik holló szemét alapon .... nehogy az legyen h én elmegyek, kiteregetek mindent, az meg szól neki gyorsan h "hééé Józsikám nagy gond van, gyorsan csináld vissza mert gáz lesz belőle"


a pénz meg igen, nem lep meg, csak az összeg nem mindegy, mert olyan rémtörténeteket is hallottam már h Bp-en az egyik nagyon menő ügyvédnél így a beugró volt 1,5 milla, amiért egyáltalán szóba állt veled, és ezek után is még dönthetett úgy h nem vállalja, azaz csak az ügy elmondásáért kidobtál 1,5 millát... hát kemény a helyzet az biztos.

2013. nov. 3. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, hogy szerzőéseken, hivatalos iratokon mindig laponként kell aláírni, pl. sajátkezű végrendelet, feljelentés rendőrségen.

jogiforum.hu>szolgáltatások>fórum

2019. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!