Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme fogyasztóvédelemhe...

Van értelme fogyasztóvédelemhez fordulni, ha a DIGI-nek rejtett költségei vannak?

Figyelt kérdés

Szerződést kötöttem a digivel, hűségidővel 24 hónapra, új előfizetőként. Amikor felhívott a szerelő, hogy jönne, akkor derült ki, hogy a beszerelésnek külön költségei vannak, a beszerelendő kábelek hosszától függően 3000-5000 ft között.


A szerelő ezt velem abszolút jóindulaból közölte előre, mivel már volt már ezzel problémája más ügyfélnél, ugyanis ez az infó se a szerződésben nincs benne, se személyesen nem közlik. Tehát ez - szerintem, laikus szemmel - rejtett költség a szolgáltató részéről. Főleg úgy, hogy a beszerelés anno ingyen volt, ahol eddig laktam, ott is ők szolgáltattak, és nem került külön pénzbe a bekötés.


Szeretnék ez ellen valamit tenni. Van értelme a fogyasztóvédelemhez fordulni? Mi ennek a módja?



2014. júl. 16. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Kerdezo, most komolyan azt hiszed, hogy a fogyaszto vedelem 3000-5000 forintos ugyekkel fog foglalkozni?

A csaladomnal barmelyik szolgsltatonal voltunk ott kertek beuzemelesi koltseget.

2014. júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Minden szolgáltatónál van bekötési, beszerelési, vagy akárhogy is hívják költség. A szerelő nem ingyen jön ki ilyeneket megcsinálni, ezt te sem gondolhattad komolyan! Ez nem rejtett költség, ez a te tudatlanságod! Alkalomadtán van olyan akció hogy nincs költség, de ez nagyon ritka.
2014. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tudatlan. :) Eddig már többször kellett beköttetnem netet/tévét, és SOHA nem kellett fizetni. A szerelő tájékoztatása szerint a digi is ezt csak idén májusban vezette be, úgyhogy már bocs, de neked kéne frissíteni a tudásodat, nem nekem! -.-
2014. júl. 16. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Kellett neked románokkal kezdeni ;)
2014. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudnám mi a francért moderálták a fogyasztóvédelemmel foglalkozó blog címét, amit linkeltem...
2014. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#2 hűségnyilatkozatnál illendő elengedni a bekötési díjat.
2014. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" úgyhogy már bocs, de neked kéne frissíteni a tudásodat, nem nekem! -.-"


Nem kell semmit frissítenem, amikor a Digi TV-re váltottunk 2010-ben, ugyanúgy fizettem bekötési díjat! Ugyanúgy, ahogy minden társaságnál eddig. Ha csak nem valami akciójuk van éppen az új ügyfeleknek, akkor bizony kell fizetni.

2014. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy lehet bekötési díj, de a kérdezőnek abban igaza van, hogy ezt a szerződés megkötésekor tudatni kell az ügyféllel, illetve esetlegesen a szerződésben is fel kell/lehet tüntetni. Olyan nincs, hogy a szerződés megkötése után a szerelés befejeztével még benyújtanak egy számlát, hogy ja bocs még ez is lesz. Ha szándékos, ha nem, ez nem tisztességes magatartás a szolgáltató részéről. Mert ok, hogy evidens lehet, hoyg van bekötési díj, de ha másról nem is, annak mértékéről tájékoztatni kell az ügyfelet.

Nem egy nagy történet, de roppant kellemetlen.

Nyugodtan megkeresheted a fogyasztóvédelmet akár e-mail formájában ismertetve velük a történteket, kimeneteltől függetlenül válaszolni fognak.

2014. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Új ügyfélként nekem nem kellett fizetnem egy vasat sem. Az egész lakásban minden szobába bekötötték ingyen a tévékábelt,mert ezt kértem.
2018. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!