Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 20 éves most a lányom, kit...

20 éves most a lányom, kit nyolc éve egyedül nevelek. Mint egy DNS vizsgálaton kiderült, nem a gyerekem. Az anya nem hajlandó gyerektartást fizetni. Nem illene esetleg kivennie a részét? --tanulás, létfenttartás?

Figyelt kérdés
Remélem így érthetőbb a leszabályozott terjedelem miatt? Nem ítéletet várok, hanem tanácsot!

2014. júl. 19. 13:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%

Dehogynem illene... feljelentheted egészen nyugodtan, akár behajtathatnád rajta az eddigieket is.. de mit vársz egy nőtől, aki rásózza a gyermekét egy másik férfira?

Szerencsés a kislány, hogy rád számíthat!

2014. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Te vagy gondolom a hivatalos apa.


Ha te neveled az elvileg a gyereket, akkor az anya köteles gyerektartást fizetni, mégpedig a nettó jövedelme után.


Amennyiben nem teszi, érdemes lenne pert indítani ellene (de ezt már jóval korábban érdemes lett volna megtenni). Most, mivel a gyerek már nagykorú, csak akkor jár az anyáról rokontartás címén pénz, ha nappali tagozaton tanul.


De azért a tényért, hogy nem te vagy a biológiai apa, nem tudsz visszamenöleg semmiféle kartérítést kérni.

2014. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Hamarosan már nem is jár tartásdíj a gyerekre.

Idáig miért nem volt lerendezve a gyerektartás? Visszamenőleg semmit nem tehetsz amúgy.

2014. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

De. Illene. Mint ahogy illett volna megmondania azt is, hogy nem tôled van.


Ilyen embertôl ne várj semmit. Eddig is elvoltatok nélküle, a lány már felnôtt. Ha szeretitek egymást a lányoddal, akkor lényegtelen, ki a biológiai apja. Az anyja meg olyan, mintha nem is lenne. Perelheted, ha a lány nappalin tanul, és pereld is.


Sajnálom, ami veletek történt.


(Utóirat: Nekem apukám meghalt. A pótapukám viszont olyan volt, mintha az igazi lenne. Támogatott is, nem volt saját gyereke, számíthattam rá. És jó, hogy voltunk egymásnak, még akkor is, amikor anyummal már nem voltak együtt.)

2014. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
de illene, de a jelek szerint nem egy tisztességes ember...hogy még azt se mondja meg, hogy nem is a tied a lány.
2014. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

Nekem is van 20 éves lányom akit szeretek nagyon. Tudod, ha az én lányom és jövendőbeli vejem az unoka láthatásával zsarolna, vagy azzal zsarolna a lányom, hogyha nem teszem azt amit mondanak, akkor nem látogat, nos megszakadna a szívem, de nem kérnék belőle. Ez nem szeretet, és nem törődés egymás iránt, ebben nincs semmi tisztelet. Utána életem végéig azt kéne lesnem, hogy mivel zsarolnak később is? Annyit mondanék a lányomnak, hogy

szégyellem magam helyette is, hogy egy agyhalott, zombi lett a férje mellett. Ha akar kiléphet az ajtón, ha akar soha többé nem néz a szüleire, ha akarja soha nem mutatja meg az unokát, de zsarolni nem hagyom magam. Ezzel le is zárnám a témát.

Hál istenek az én lányom nem ilyen hideg, számító, visszataszító teremtés. A lányom pontosan tudja hogy kell viselkedni, mik fontosak az életben.


Még valamit.

Nagyon utálom amikor itt a gyakorin sokan azt a mondatot írják le, amikor valaki egy gyerek hibáiról ír, hogy " szülőként feltenném a kérdést magamnak, hogy mit rontottam el"

De ebben az esetben bizony a szülők is hibásak a lány nevelése miatt.

2014. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

13.48-as vagyok

Bocsi, rossz kérdésre válaszoltam.

2014. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
szerintem nem a dns azonosságától függ, hogy a gyereked vagy nem. ha eddig te nevelted akkor ugyanúgy a gyereked marad. most már, hogy lassan önálló életet kezd élni felesleges ilyenen gondolkoznod. viszont az anyát valahogy rá kéne bírni, hogy fizesse ő is a lánynak a költségeit.
2014. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyen nem anya...
2014. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyolc éve, hogy elhagytuk a családot, akkor megállapítottak gyerektartást is, de nem fizeti ki a gyermek anyja. Azóta többször feljelentettük, mire megbírságolták, de ettől a leányom nem lett boldogabb. Azért én kettéválasztanám a szeretetet és az anya viselkedését. Az előbbivel semmi baj! De egy emberöltőt leélni úgy, hogy becsaptak, ez nem kellemes. Mert más ha önként vállalom!
2014. júl. 20. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!