Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szelektív hulladékgyűjtő...

Ha a szelektív hulladékgyűjtő kukából a saját házam előtt ürítés előtt elviszi valaki az alumínium dobozokat a műanyag és alumínium gyűjtő kukából az szabályos?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem "szabályos". De ezzel neked mi a bajod? Te akarod kikukázni, vagy csak irigykedsz, hogy valamelyik hajléktalannak lesz néhány forintja?
2014. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Jogilag lopásnak számít, mivel amit az ilyen gyűjtőkbe tesznek, az a hulladékgazdálkodó cég tulajdona lesz.
2014. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs vele semmi bajom,amíg visszateszi a helyére a műanyag dobozokat amit kiöntött a földre,meg átpakolt a papír gyűjtőbe(becsületére legyen mondva így csinálta). Csak kérdeztem,hogy ilyet lehet-e csinálni,vagy ha ezt meglátná egy rendőr megbüntetné...
2014. júl. 24. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Valószínű, hogy aki ott tart hogy kukázik azt nem igen tudja a rendőr úgy megbüntetni amit az ki is fizet.
2014. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

"Jogilag lopásnak számít, mivel amit az ilyen gyűjtőkbe tesznek, az a hulladékgazdálkodó cég tulajdona lesz."

Vitatkoznék a guberálás az nem lopás. Ha szemetel az szabálysértés, de amúgy rendben van.

2014. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
5. Pedig már többször láttam/olvastam ilyen nyilatkozatot, hogy az a kukások tulajdona lesz, Híradóban is nyilatkozott erről a szóvivő pont a szelektívgyűjtők kapcsán, mert azokat túrták szét.
2014. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 LazyJones ***** válasza:
81%
5. Jogilag a hulladékba helyezett szemét, valamint a lomtalanításkor kihelyezett lom az (Budapest esetén) az FKF tulajdona. Vagyis aki onnan bármit elemel, lopást követ el, értékhatár szerint szabálysértés/bűncselekmény!
2014. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

"a szelektív hulladékgyűjtő kukából a saját házam előtt"

Ez nem az az eset amiről beszélsz, ennyi erővel a saját kukámból sem szedhetném vissza amit kidobtam.

2014. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2018 már.az alkotmánybíróság kimondta nem büntethető a kukázás, de szabálysértésként bírságolható az önkormányzat hatáskörében (min. 5e, max. 50e Ft), adtak a sz444rnak 1 pofont!


A szelektív sziget tartalma viszont céges vagyon és lopásnak minősül!

2018. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!