Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád, hogy a bűnelkövető...

Támogatnád, hogy a bűnelkövető jogai korlátozva legyenek az elkövetés ideje alatt?

Figyelt kérdés

Esetleg milyen más megoldást javasolnál annak elkerülésére, hogy még a végén a sértettből lesz az eljárás alá vont.

Külföldön ez hogy működik?

Nevetségesnek tartom, h a mai világban előfordulhat, hogy lefekszik aludni, majd reggel arra kelek, hogy a rendőrök elvisznek, mert éjszak esett hó és mivel nem keltem fel éjjel kettőkor eltakarítani, így szegény betörő elesett és összetörte magát.

Aztán így engem vesznek elő gondatlan súlyos testi sértés okozásáért...

A pofám leszakad.



2013. nov. 11. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2013. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jah, arról meg már ne is beszéljünk, hogy neki meg max egy magánlaksértés fog megállni, mivel letagad majd szépen mindent.

Amiért nem kap majd semmit, én meg fizethetem a kártérítést...

2013. nov. 11. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Pofátlanul sok joguk van a bűnözőknek, a következő az lesz, hogy egy síntolvajt agyoncsap az áram és kártérítést kell fizetnie a MÁV-nak.
2013. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=KakbhzllTxM 8:30 nál vissza a jövőbe című film. Mikor a gazda azt hiszi betörő már hozza is a kétlövetűt. Nálunk elnézést kéne kérni a sok fáért amibe belement a kocsi, nem volt kitáblázva az út hogy ne menjenek bele.
2013. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó hírem van, egyáltalán nem igaz semmi a kérdésedből, megnyugodhatsz :)


Az elkövetés ideje alatt arányosan elháríthatod a személyed/vagyonod elleni támadást, illetve ijedtségből vagy menthető felidnulásból azt túl is lépheted. Tehát ha valaki pofánver, és Te pofánvered, akkor ő bűncselekményt követ el, Te nem.


Továbbá: bűncselekményt csak szándékosan lehet elkövetni, vagy gondatlanul, azaz akkor, ha a tőled elvárható lett volna, hogy számíts rá, hogy be fog következni a betörő halála. Hó el nem lapátolása mondjuk a kerteden belülről az se nem szándékos, se nem gondatlan, így nem bűncselekmény. Nem állt szándékodban ölni, sőt, meg sem fordult a fejedben, hogy bárkinek baja lehet.

2013. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Kérdésed tökéletesen értelmetlen. A bűnelkövető az elkövetés ideje alatt még nem ismert bűnelkövető (kivéve a tettenérést), tehát őt korlátozni ez alatt nem lehet, hiszen ahhoz tudni kell, hogy "elkövet", aztán oda kell menni, majd "korlátozni". Kivitelezhetetlen.

Viszont a bűnelkövetőt az elkövetés után - ha képesek voltak elfogni - korlátozni szokták.

Indoklásod nem életszerű. Ha ilyen eset előfordulna, akkor vagy a rendőr totálisan alkalmatlan (ez sem életszerű), vagy mondjuk veled kapcsolatban alapos oka van intézkedni. Mindkét eset kezelhető, ha máskor nem, utólag.

2013. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6.

Itt te vagy tökéletesen értelmetlen.

Mindenki más megértette, h mire gondoltam, csak te nem.

2013. nov. 12. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!