Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a tanár+diák...

Mit gondoltok a tanár+diák kapcsolatról? Illetve pontosabban annak törvényellenességéről?

Figyelt kérdés
Én személy szerint egyszerű butaságnak, bizonyos szintű prűdségnek tartom, hiszen ha a diák és a tanár is akarják a kapcsolatot, nemi erőszak, zaklatás stb nem történik,akkor milyen alapon tiltja be bárki is?

2014. júl. 30. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én igazából egy dolgot kifogásolok, még pedig az alá-fölé rendelt viszonyt.


Akarva-akaratlanul, de ezzel a diák előnyre tehet szert.


Bár ismerek olyat aki megbukott egy tantárgyból, pedig lefeküdt a tanárral.

2014. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
A pedofília büntetendő és ez így van rendjén. Ha nem tetszik költözz Iránba.
2014. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korkülönbség a lényeg, legalábbis, ha a diák már elég idős, hogy emiatt ne legyen törvénytelen a dolog. Ha valakinek a saját diákjával van intim viszonya, az szakmai szempontból rendkívül hátrányos.
2014. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha a diák és a tanár is akarják a kapcsolatot"


- Általában a egy tanár és diák kapcsolatának jellegében jelentős szerept játszik a hierarchia. Egy fiú vagy lány sokszor érzi esetleg azt egy ilyen kapcsolatban ,hogy érzelme őszinte, de csak utólag jön rá, emnnyire ki is volt szolgáltatva a tanár fölérendeltségének. Emiatt egy ilyen viszony aligha lehet őszinte.

A más téma, amikor volt diákkal van kapcsoalta a tanárnak.

2014. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sokan mondják,hogy azért büntetendő mert a diák akaratlanul is alárendelt a tanárral szemben és az idősebb tanár ezt kihasználja ha intim kapcsolatba kerül egy diákkal. Ezt én értem,de inkább egyfajta egérútnak, belemagyarázásnak tünik nekem,érezteti,hogy ilyen mondvacsinált indoknál jobbat nem találtak a betiltására.


És pedofíliáról szó sem volt, hangsúlyoztam is.

2014. júl. 30. 22:30
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem belemagyarázás, ilyen tényleg sokszor van. Egyébként nekem sincs semmi ellenvetésem.
2014. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igazából a belemagyarázás akkor van (véleményem szerint) ha mondjuk a következő történik: van egy frissen diplomázott,esetleg jóképű, rendes férfi (pedofíliára való legkisebb hajlam nélkül) és az egyik diákja, mondjuk egy 16 év körüli, helyes lány, egymásba szeretnek. A férfinek eszébe sem jut kihasználni a lányt, csak mert "megteheti a pozíciója miatt" , viszont van egy értelmetlen törvény ami megtiltja,hogy nyilvánosan mutatkozzanak együtt, vagy egyáltalán együtt legyenek. Na ilyenkor van "belemagyarázás" ugyanis a törvény általánosít és 100%-osan figyelmen kívül hagyja azt,hogy a tanároknak ma annyi joga van a suliban mint a szomszéd néninek,így "alárendeltként" kezelni egy diákot minden romantikis érzelem nélkül is szinte lehetetlen, de semmi képp sem nézik jó szemmel.
2014. júl. 30. 22:46
 8/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy Te mit hogy érzel, különösebb indok nélkül, az nem lehet vita tárgya. Márpedig én úgy értettem, Te most egy kérdést bocsájtanál vitára.
2014. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem akartam vitára bocsájtani semmit, ez csak a meglátásom volt erről. Köszi a válaszokat mindenkinek
2014. júl. 30. 22:54
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Én se értek vele igazán egyet akkor, ha mindketten akarják. Mármint oké, hátrányos lehet nyilván a munka terén, meg sok esetben lehet szó csak kihasználásról (mindkét fél részéről), de ha igazi, valós érzelmekről van szó, akkor én se gondolom, hogy törvényellenesnek kellene lennie.


Én úgy gondolnám jónak, hogy ha a diákkal kora alapján folytathatna már viszonyt egy felnőtt férfi/nő, akkor a tanárral is együtt lehessen, amennyiben mindketten tényleg akarják....Csak ez esetben úgy kéne szerintem, hogy kérvényezni lehessen, hogy ne az a tanár tanítsa, hogy ne legyen probléma az osztályzás, tanítás terén. Elvégre olyan diák, akinek valamelyik szülője tanár, is gyakran tanul abban a suliban, ahol a szülő tanít, csak őt nem tanítja. Szóval ennyi erővel lehetne így ilyen esetben is, mert az a diák, akinek a párja az egyik ottani tanár, nem lenne előnyösebb helyzetben azoknál, akiknek szülő van ott a suliban. De hát ez csak egy vélemény...

2014. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!