Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mostani törvények szerint,...

A mostani törvények szerint, ha betörnek hozzám, hogyan védhetem a tulajdonomat? Összegezve: Rálőhetek pl. légpuskával? Vagy el verhetem mondjuk egy seprűnyéllel?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 01:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Leszögezem, hogy nincs légpuskám, mivel panelban lakok, a kérdést csak kíváncsiságból tettem fel.
2014. aug. 11. 01:16
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Arra van csak jogod, hogy a betörőt megkínálod egy kávéval és elnézést kérsz tőle, hogy zárva volt az ajtó.
2014. aug. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha jól tudom, most már alkotmányos alapjog az önvédelem, tehát ha az épséged van veszélyben, akkor védheted magad.

Ez (szerintem, de csak az én tippem) nem jelenti azt, hogy egyből agyonlőheted vagy leszúrhatod a betörőt, hanem csak akkor, ha rád támad. Ugyanígy, ha elkezd kifele menekülni, akkor ne lőj utána, mert az már ugyanúgy nem önvédelem.

2014. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Jogos, jogos, miközben feltöri az ajtót és megsérül az én hibám, hogy az ajtó nem biztonságos :D

2. válaszoló: Köszönöm a válaszod! :)

2014. aug. 11. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.


(Magyarul nem aknásítjuk a kertünket, áramot nem vezetünk a kerítésbe.)


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.


(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.


(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

2014. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez így már mindjárt világosabb. :) Köszönöm a válaszodat!
2014. aug. 11. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!