Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasház, csendháborítás,...

Társasház, csendháborítás, zaklatás. Bővebben lent. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

3. emeleten lakunk négyen. Én két fiam (26 és 18 éves) valamint a család egy barátja (28).

Az alattunk lévő lakó továbbiakban: liba folyamatosan zaklat minket, mert szerinte az éjszaka közepén (22-2 óra) mindig bútorokat tologatunk és hasonlók. Már aláírásgyűjtésbe is kezdett a lépcsőházban. Mi is megkérdeztük a szomszédokat, de azt mondták, hogy nem szoktak hallani semmit. Egy ember mondta azt, hogy néha hallja, hogy zenét hallgatunk, de nem éjjel és nem is túl zavaró. A lakás elég kicsi 4 fő részére ezért becsukhatós ágyakat használunk. Amikor ezeket kinyitjuk az lehet, hogy lehallatszik hozzá, mivel parketta van és azon gurul végig, de ezt halkabban nem lehet kinyitni. És korábban sem, mert akkor nem lehetne elférni és amúgyis van, hogy este 10-ig dolgozunk. Korábban a kissebbik fiamra panaszkodtak, hogy hangosan hallgatja a zenét, de azóta ezt befejezte. Előfordult már, hogy a Liba azért jött fel panaszkodni, hogy felmosunk és ez lehallatszik hozzá és zavarja. Délben... Egyedül él és szerintem munkája sincs, mert mindig otthon van. Lehet, hogy csak unalmában csinálja ezt? Mit tegyek?


Egy 46 éves anya.


2010. jan. 13. 15:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Egy liba hogy tud beszélni?XDMeg mit keres egy társasházban?:D
2010. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 BeerHunter ***** válasza:
42%
Neki is elmondod ezt? Hm? Lehet, hogy megérti.
2010. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem tudsz vele csinálni. :S én egyedül élek a macskáimmal mégis felkopog az alsó mamika hogy valaki ugrál a lakásban meg a radiátort rángatja, pedig kb 24 órából ha itton vagyok suli&munka miatt 8órát, amíg alszok :D ez a 'liba' meg unatkozik nincs jobb dolga, mond neki hogy menjen el orvoshoz ha rossz a hallása vagy vegyen füldugot. :D nem kell mindig meg alkudni.
2010. jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni. Megpróbáltam elmondani, de szerinte direkt csináljuk és fenyeget, hogy feljelent és a közösképviselőt is levelekkel bombázza. Mondtam neki, hogy segítsen valahogy kitalálni, hogy milyen hangokat hallhat. Pl kihúzzuk az ágyat ő meg közben lent kagylózik, hogy ezt hallja-e. Deő nem segít csak a levelével rohangászik és aláírásokért sír...
2010. jan. 13. 15:47
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
utcsó vagyok, amúgy meg mond meg neki ha nem bírja a zajt költözzön kertes házba, egy társasház ezzel jár.
2010. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz vele semmit.Én is laktam panelban.Az alattunk lakó azt reklemálta,hogy este 10-kor lehúzzuk WC-t-vagy ha a fiam hajnalban ment dolgozni,kinyitotta a vízcsapot.Nem kell törődni vele,az ilyen a kákán is csomót keres unalmában.
2010. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted hagyjuk rá? Az nem érdekelne, hogy felkopog. Legalább lenne visszajelzés, hogy most csináltunk valamit, ami neki nem tetszik. De ha délelőtt feljön hisztériázni, amikor nincs itthon senki azzal nem ér el semmit. Nincs kedvem szabálysértési bírságot fizetni valami miatt, amit normálisan meg lehetett volna oldani ha megbeszéltük volna normálisan a hisztizésés mártírkodás helyett... Lehet, hogy csak szereti ha a többi lakó sajnálja őt és ezért mászkál a kis papírjával.
2010. jan. 13. 15:50
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Le kell sz..ni! Én az ilyet még annyira sem méltatnám, hogy felidegesítsem magam. Csinálni úgysem tud semmit. Ha nem foglalkoztok vele, egy idő után úgyis abbahagyja. Vagy ha nagyon unnám, akkor direkt elkezdenék zörögni. Ha már mondani akarja, akkor legalább legyen rá oka. Jogilag sem tehet semmit, hiába kéreget autogrammokat.:)
2010. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
én ráhagynám, én is ráhagyom a mamira. rám már kihívta párszor a rendőröket is amúgy :D amikor költözködtem véletlenül leejtettem egy vázát délután 6kor, és rá 10 percre csengettek. rendőrség, igazoltatás blabla . annak meg nincs értelme hogy megfenyegeted vagy valami, mert attól még hülyébb lesz :D ez a szomorú igazság amúgy meg ha a szomszédok melletted állnak akkor nem tud csinálni semmit. úgyhogy igen, hagyd rá. sőt amúgy van hogy nekem alul a botjával ütögeti a rradiátor csöveimet és berezeg az egész lakás. olyankor én is visszarázom neki. tényleg, ez ilyen helyzet.
2010. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy csak a lényegre válaszoljak: este 10 és reggel 7 között nem zajongatsz olyan mértkében, hogy a többi lakót zavarja. HA valakinek ilyen panasza van, akkor be kell bizonyitania, hogy te túl hangos vagy. Az, hogy kihúzod az ágyat, nem számit ennek. Napközben ha feljön, nem kell beengedned, viszont ha NÀLAD a lakásban kiabál, akkor ö követ el szabálysértést.

Hiába jelent fel, ha nincs bizonyitéka, akkor nem fog senki semmmit csinálni és természetesen neked se kell semmit fizetni.

2010. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!