Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasház, csendháborítás,...

Társasház, csendháborítás, zaklatás. Bővebben lent. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

3. emeleten lakunk négyen. Én két fiam (26 és 18 éves) valamint a család egy barátja (28).

Az alattunk lévő lakó továbbiakban: liba folyamatosan zaklat minket, mert szerinte az éjszaka közepén (22-2 óra) mindig bútorokat tologatunk és hasonlók. Már aláírásgyűjtésbe is kezdett a lépcsőházban. Mi is megkérdeztük a szomszédokat, de azt mondták, hogy nem szoktak hallani semmit. Egy ember mondta azt, hogy néha hallja, hogy zenét hallgatunk, de nem éjjel és nem is túl zavaró. A lakás elég kicsi 4 fő részére ezért becsukhatós ágyakat használunk. Amikor ezeket kinyitjuk az lehet, hogy lehallatszik hozzá, mivel parketta van és azon gurul végig, de ezt halkabban nem lehet kinyitni. És korábban sem, mert akkor nem lehetne elférni és amúgyis van, hogy este 10-ig dolgozunk. Korábban a kissebbik fiamra panaszkodtak, hogy hangosan hallgatja a zenét, de azóta ezt befejezte. Előfordult már, hogy a Liba azért jött fel panaszkodni, hogy felmosunk és ez lehallatszik hozzá és zavarja. Délben... Egyedül él és szerintem munkája sincs, mert mindig otthon van. Lehet, hogy csak unalmában csinálja ezt? Mit tegyek?


Egy 46 éves anya.


2010. jan. 13. 15:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
És ha a többi lakóhoz mászkál aláírást gyűjteni?
2010. jan. 13. 18:20
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, minek gyüjtenen aláirásokat és ki irná alá, vagy miért. Azt irtad, hogy a többi lakót nem zavarjátok, tehát nem hiszem, hogy aláirnának olyan irományt, hogy ti túl zajosak vagytok.

De ha sikerülne is neki, akkor is csak akkor foglalkoznak ilyesmivel, ha objektiv mérésssel lehet bizonyitani, hogy a zaj mértéke meghaldja a megengedett értéket.

2010. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Társasházban lakunk, az első emeleten. Először azt hittük, hogy a fölöttünk lakótól jön a zaj, de rájöttünk, hogy a mellettünk lévő lakásból, ami már a szomszéd ház, ezért bejutni sem tudunk szólni nekik. Minden héten szerdán-csütörtökön nekiállnak este 9-10-kor dartsozni, pont azon a falon, ami a fejünknél van és mi viszont aludnánk...Ezt még semmi, mert a puffogást még úgy-ahogy el lehet viselni. Viszont csomószor volt, hogy éjjel 1-kor állt neki a szomszéd Green Dayt vagy Metallicát hallgatni, hangosan. Teljesen tisztán hallani, pedig vastagok a falak, a basszusról pedig nem is beszélve...Mi is fiatalok vagyunk, néha meg lehet érteni, de nem rendszerességgel, hogy az ember nem tudja kialudni magát, a munkahelyen viszont teljesíteni kell...Tegnap éjjel viszont végképp kihúzták a gyufát, valószínűleg fiatal srácok laknak ott, kezdődött a darts-cal, aztán jött a rock zene, arra énekeltek részegen, kurjongattak...aztán, ami végképp betett, hogy hajnali fél kettőkor nekiálltak magyar népzenére táncolni, énekelni, döngött a padló, tapsoltak...Hiába dörömböltünk át a falon, rohadtul nem érdekelte őket. Ha a fölöttünk lakó lett volna, rögtön szóltunk volna, viszont a szomszéd házba nem tudunk bejutni, hogy beszéljünk velük.

Van valakinek tanácsa, mit tehetnénk? Valószínűleg szólunk a házunk képviselőjének, hogy keresse fel a szomszéd házét...Tehetetlenek vagyunk, nem szívesen hívnánk rendőrt, de ha ez még egyszer előfordul, lehet, hogy ezt tesszük.

2010. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Nem próbáltad a füldugót?Nekem elég jól bevált.

Kérdezőnek: Én is hasonló helyzetben vagyok,de engem az alsó roma emberke még nagyon meg is fenyegetett...tegnap voltam a rendőrségen és sajnos "nem tudtak mit tenni"..


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__59754..


Örülhetsz,hogy csak egy liba az,aki nem tör a testi épségetekre (még). Borzasztó,hogy mennyire nem tudunk mi emberek kommunikálni egymással,még az állatoknak is jobban megy!

2010. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%
ma 10:39-as: ILYENKOR kell felhivni a rendörséget (amig zajonganak), mert EZ büntetendö.
2010. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Füldugót természetesen próbáltam, semmit nem ér sajnos, amikor reng a fal a basszustól.

Rendben, ha megint előfordul ilyen, kihívom a rendőröket. De még előtte megpróbálom felvenni valahogy velük a kapcsolatot.

2010. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

01-15 11:54-nek:


Ez bizony nem büntetendő, ugyanis nem bűncselekmény, hanem szabálysértés. Nem tartozik a rendőrség hatáskörébe, ezért a rendőr - ha a helyszínre kihívják -, nem tehet semmit, legfeljebb megkérheti szépen a csendháborítókat, hogy halkabban vígadjanak. Egyetlen lehetőség bejelentést tenni a polgármesteri hívatal szabálysértési hatóságánál. Akkor megindul egy eljárás, és a végén a hivatal bírságot szabhat ki (ami vagy elriaszt, vagy nem).

2010. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak: De hogyan bizonyítják a csendháborítást a polgármesteri Hivatal felé?
2010. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pl. tanúkat hallgatnak ki a lakókörnyezetből, bekérik a rendőrségtől a csendháborítás idején intézkedő rendőr jelentését.
2010. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!