Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha nem tudok...

Mi történik, ha nem tudok fizetni bírósági végrehajtás ellenére sem?

Figyelt kérdés
Nem fizetett internet számlák miatt bíróság elé került az ügy, természetesen ki kell fizetnem a tartozást, de miből fogom, mikor gyed-en vagyok? Ha nem tudok sehogy sem fizetni az ítélet ellenére sem, mi történik? Ráadásul nem is én mulasztottam, sajnos másnak hoztam ki régen a netet, ők nem fizettek, és most engem rángatnak...
2014. aug. 12. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy másnak hoztad ki, te szerződtél velük. az már a te dolgod, hogy hülye döntést hoztál.


Beindul a végrehajtás, ha van a neveden valami akkor azt vihetik, nyilván pl egy 100e-s tartozásért nem fogjál elárverezni a házadat.


Viszont tiltják majd a fizetésedből, amikor lesz, addig is nő majd a tartozás.

2014. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Le fogják tiltani a gyeded, szerencsés esetben a 33%-át, de sajnos az 50%-a is lehet! Gyedből tilthatnak gyesből nem! Bírósági végrehajtó fogja a letiltást kezdeményezni! Sajnos nem lehet megkerülni sehogy amíg gyedet kapsz!
2014. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
gyere Angliába, itt meg fog szűnni minden gongod amit otthon hagytál
2014. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, megszűnik. Vagy nem. Vagy gyarapodik, csak más és másképpen.

De fizetned kell valamiből. Letiltják, elárverezik azt, amit lehet. Ez a legrosszabb, mert (önmagában is) ráfizetéses (nekik nem érdekük, hogy jó áron adják el, csak az, hogy befolyjon az összeg). Elsőnek szüntesd meg a más által használt internetet, másodiknak sürgősen egyezkedj, míg lehet. Mindig azt rángatják, aki tartozik, a világ már csak ilyen.

2014. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 narby válasza:
A legjobb a részletfizetés. Ehhez jó lenne tudni mekkora a teljes tartozás összege, de ha valamilyen szolgáltató feltehetőleg párszázezer lehet. Ebben az esetben egy nagyobb összeggel (tartozástól függően kb. 30000-40000-50000 Ft) felkeresed a végrehajtót és megállapodtok. Innentől szünetel az eljárás nem lesz inkasszó, letiltás, helyszíni eljárás. Ezt megteheted a végrehajtást kérőnél, ők gyakran rugalmasabbak tudnak lenni, ilyenkor azonban a végrehajtás költségeit ki kell fizetni a végrehajtónak. Nem fognak vonni a gyedből ez téves info, munkabérből is egy tartozás esetén csak 33%-ban. Abba a hitbe ne ringasd magad, hogy 100000 Ft-os tartozásnál nem árvereznek, tudnak és ha más módon nem behajtható fognak is. Sok sikert!
2014. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Na, de mit árverezhetnek el, ha semmim sincs????

És ha több szolgáltató felé is van tartozása valakinek (nem nekem), akkor mennyit vonhatnak le a fizetésből, akár több, mint 33%-ot is, még mondjuk 4 órás munkabérből is? Hát, akkor mit keres majd szerencsétlen ember....

2014. szept. 10. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyedből igenis vonhatnak és vonni is fognak 33%-ot!!!! Ha valakinek több helyre van tartozása akkor 50%-ék a letiltás! Az teljesen mindegy, hogy hány órás a munkaviszony! 28500Ft-ot kell kötelezően meghagyni!
2014. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az kemény!
2014. szept. 11. 10:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem az enyémből vonnak, így is kemény 32 ezer Ft a gyedem... Ezért dolgoztam még 5 hónapos terhesen is, hogy kb. 5 ezer ft-tal többet kapjak a gyereknevelésre, mint azok a retkek, akik életükben nem dolgoztak még, de van 20 gyerekük... (Y) Gyönyörű ország, remek törvények!!!!!!
2014. szept. 11. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!