Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jobban járnék ha bírósági...

Jobban járnék ha bírósági végrehajtás folyamán fizetnék?

Figyelt kérdés
OTP faktoringnál van egy 900.000 ft-os tartozásom. 1,5 évig fizettem,majd egy részlettel emgcsúsztam több mint 50 napig, így megvonták a kamatkedvezményes részletfizetés lehetőségét. Ha nem csúsztam volna meg, a 900.000 ft helyett 600-at kellett volna visszafizetnem. Most küldték az újabb részletfizetési megállapodást,mely szerint 96 hónapig havi 19.000 ft-ot kell törlesztenem. Ez azt jelenti,hogy több mint a dupláját adom vissza! Ez rettentő sok. Ha nem fizetnék, és kb 2-3 hónap múlva elindulna a végrehajtás akkor 900ezer plusz kb 200 ezer vh költséget kellene megfizetnem? Szóval össz 1,1 milliót, melyet gondolom részletre is megkapnék. Tehát elvileg jobban járnék,mintha 8 évig fizetnék a faktoringnak havi 20.000 ft-ot,nem?
2014. júl. 19. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, mert akkor legközelebb nem adnak hitelt. Nem vagy elég megbízható.

Nem ugyanaz csúszni 1-2 ( a Te esetedben inkább 2 ) hónapot, mint nem fizetni.

Ha nem fizetsz, senki nem fog hitelt adni, míg ha csúszol, akkor van rá esélyed.

2014. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már felmondott hitel. Jogerős FMH van benne,de még nem inditott végrehajtást a faktoring.

Nem szeretnék hitelt jó ideig, egyenlőre ezt szeretném visszafizetni, de nem ekkora összeget. Az eredeti tőke 350.000 ft volt, most több mint 900.000 ft.. Erre még a dupláját akarják rátenni. Akkor inkább fizetek 2 évig havi 50.000 ft-ot, nem 8 évig havi 20-at..

2014. júl. 19. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem jobban jársz

ne törődj azzal, hogy legközelebb majd nem kapsz, hitelt, örülj neki. Addig nyújtózkodj, amig a takaród ér. Ha végrehajtási szakaszba kerül az ügy, és megkapod a fizetéstiltást, az is egy tartozás esetén max.33% lehet, jó esetben jóval alacsonyabb összeg, mint az eddigi havi törlesztő részlet.

2014. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!