Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e a hagyatéki eljárás...

Van-e a hagyatéki eljárás lefolytatásának közjegyzőre nézve kötelező határideje?

Figyelt kérdés
Öröklési bizonyítványt kértem még június elején édesanyám halála után a (Dr. Antal Enikő) Tamási közjegyzőtől, amelyet a mai napig nem kaptam meg, illetve semmilyen vele kapcsolatos ügyintézésről tájékoztatást sem kaptam. ?Hol lehet a "trehány munkavégzés miatt" reklamálni?????? Még a telefont sem veszik fel, hogy érdeklődjem.

2014. aug. 12. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Örülhetsz ha ősszel megtörténik az eljárás..
2014. aug. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Nézd meg a törvényt, abban benne van, ha jól emlékszem, a hagyatéki leltár közjegyzőhöz érkezésétől számított 2 hónapon belüli általában a tárgyalás kitűzésének időpontja.

Bizonyos esetekben a közjegyző a hagyatékot tárgyalás nélkül is átadhatja, de ez a törvényben le van szabályozva, mint ahogy az öröklési bizonyítvány kiállításának lehetősége is.


A hagyatéki leltárt felvetetted már az önkormányzatnál?


Amúgy, a Magyar Országos Közjegyzői Kamaránál lehet panaszt tenni.

2014. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs hagyatéki leltár, mivel nincs hagyaték sem, csupán egyetlen tétel van, amit szeretnék, ez pedig édesanyám utolsó havi nyugdíja, melyet két nappal később fizettek ki, mint ahogyan elhunyt. A Nyugdíjfolyósító pedig csak az örökösödési bizonyítvány alapján fogja kifizetni számomra. Bár nem értem az egészet, hiszen a személyi igazolványában szerepelt, hogy hány gyermeke van. Miért kell ehhez nekem közjegyzőhöz fordulni (aki majd természetesen lehúz)????
2014. aug. 12. 15:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezen esetben, ha nem luxusnyugdíja volt, legjobb elutasítani az örökséget, mert több herce-hurca lesz vele, mint amit ér... Nem tudom, mekkora az összege, de egy 30-40.000 Ft miatt hülyeség lenne szórakozni.
2014. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó hitszeműen megírtam a választ, erre lepontoznak. Ha nincs hagyatéki leltár, akkor azt is meg kell állapítani, bemondásra nem fogják elhinni. Az örökösi minőséget mindképpen igazolni kell!ez a törvény, mindegy hogy hülyeség e vagy sem.

Az előző hozzászólónak igaza van, utána kellene járni, hogy mennyi a bizonyítvány kiállításának költsége, nehogy a végén még rosszabbul járj.

2014. aug. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt gondolom ezt a legnagyobb baj ebben az országban: Azt mondjátok, lehet, hogy jobb lenne hagyni. Nos pontosan erre apellálnak a közigazgatásban: Majd csak beleunsz és nem firtatsz tovább semmit sem. Igaz, hogy ez kevés pénz (nem volt luxus nyugdíja az anyukámnak), de itt már csak arról van szó, hogy egy pitiáner ügyet sem lehet elintézni infarktus nélkül.
2014. aug. 13. 08:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, kérdező. Én is normálisan válaszolok, nehogy a végén 40.000 Ft-ért a kezedbenyomjanak egy hagyatéki végzést, és a nyugdíja meg volt 43.000 Ft. És elment vele a napod. Lehet, hogy neked 3.000 Ft is nagy pénz, nem elítélni akar senki ezért. De mérlegeld, hogy mi éri meg jobban. A 40.000 Ft kicsit sok, de nem tudom, mennyi most egy hagyatéki eljárás. De amennyiben emlékezetem nem csal, tavalyelőtt 28.000 Ft volt. Nem állítom biztosra, de mintha. Ez azt jelenti, hogy elmegy egy napod a közjegyzőnél a hagyatékolással. Elmegy egy másik a nyugdíjfolyósítónál is. Gondolom nem hajléktalan volt édesanyád, hanem még életébe eloszotgatta a vagyonát, esetleg pont rád íratta. Ez esetben teljesen a te döntésed, hogy megéri-e az a 10-20-30.000 Ft, hogy napokig járkálj ide-oda, órákat várni, míg rádkerül a sor. Persze ez így nem tökéletes, de azért akinek van több tízmilliós vagyona, meg az öröklés 20-30 fele megy, ott gondolj bele, milyen herce-hurca van. És a végén ilyen-olyan adókkel leszámítva megkapják az összegyűjtött pénz szűk 2/3-adát. Ez mi akkor, ha nem lenyúlás?
2014. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
dr. Antal Enikő közjegyző.. lehetne róla mesélni.A legtrehányabb, legkontárabb közjegyző akivel valaha is találkoztam! A szakma szégyene.
2019. dec. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!