Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az, hogy: INGATLANADÓ?

Mi az, hogy: INGATLANADÓ?

Figyelt kérdés
Miért kell ingatlanadót fizetni? Egyáltalán törvényes, az ilyen adóztatás?

2014. aug. 13. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kormány, az önkormányzat kivet, az törvényes (mert megszavazták a megfelelő képviselők, legalább is a lehetőségét). Ha nincs elég bevétele az államnak, a királynak, akkor jön a többi adó: kapuadó, kéményadó, agglegény adó stb.
2014. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kétharmaddal még a f*ngást is megadóztatják lassan.

Az adózott fizetésedből (osztalékból, jutalékból, ki miből) megveszed a házadat, megfizeted a 4% vagyonszerzési illetéket, aztán önként és dalolva fizetsz azért, mert burzsuj baj.

Naon faxa...

2014. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Igen, törvényes. Nyugat-Európa sok országában van, és nem hal bele senki, nem keresik a kiskapukat, hanem be is fizetik. Amióta viszont megjelentek a kelet-európaiak, az elejétől fogva azt nézik, hogy lehet kikerülni a fizetést.
2014. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tűnődöm, a #3 válaszban mi az, ami nem hasznos, nem igaz. Pedig jobbat én se tudok. Igaz, nem hízelgő.
2014. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Látom jól le vagyok pontozva, jó magyar szokás szerint. Persze jobb nem tudni arról hogy mi van máshol és ámítani magatokat!
2014. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-nak: Egy kb. 40 éves, kétszintes, összesen 88 m2 alapterületű családi házat vettünk 1999-ben a keleti városrészben, adózott készpénzből, szülői anyagi segítséggel. A telken található egy 27 m2-es garázs is. Az épületek átlagos állapotúak. Az utca aszfaltozása kritikán aluli állapotban van (balesetveszélyes!), telente jó ha egyszer tévedésből erre jár egy hóeltakarító jármű.

Az utcai másfél méter széles előkerteket a tulajdonosok feladata rendben tartani.

Az idei adónk ezekre 25.000 forint...


Az úttest aszfaltozás EU-s program keretében be lett tervezve, az egyre szűkülő listán végig bent maradt a megvalósítási tervben, 30 mm-es aszfaltborítást tervezve.

Aztán egyszer megjelent az utcánkban egy kis teherautó, platóján kb. 10 talicskányi meleg aszfalttal, amit a kb. 700 m-es út feljavítására szántak. Egy ember a platóról 10-20 méterenként leszórt egy lapáttal, amit két bandukoló ember ügyesen szétterített a méretes gödör alján, úgy hogy azért az alján látsszon valami. Megkérdeztem a házunk elé érkező "gépsor" egyik tagját, hogy ezt a ténykedést csak nem az aszfaltozásnak gondolják?

Nagylelkűen a ház előtt lévő lévő 3 méteres tengelytörő út-gödörbe két (azaz: KÉT) lapát anyagot szórtak, s fél perc múlva már ment is a "szerelvény" tovább...

Persze a tervezett útaszfaltozásból nem lett semmi!

(Kérdeztem illetékest, hogy a Bródy Sándor utca aszfaltozására tervbe állított - UNIÓS! - millióknak mi lett a sorsa? Máig nem kaptam választ!


Tisztelt "3."! Nyugaton adnak is valamit az adóért cserébe . Ott az sem természetes, hogy évente legalább 1-2 kerékpáros bukik fel az úttesten, sérülést és tönkrement kerékpárt "szerezve". Az úttest nem a Mecsek oldalon van, vízszintes a vonalvezetése, csak éppen esőben, és a megfelelő közvilágítás ellenére sem láthatóak az abroncs-törő aknák méretei.

Mellesleg Magyarországon nem sok helyen fizettetik ezt az adófajtát. Igaz, nem is utalványoznak a megyei városi főjegyzők ÖNMAGUKNAK évente milliós prémiumokat, amiért nem hogy elzárást, de még egy ejnye-bejnyét sem kapnak.

Magam is hozzájárultam a vastag borítékhoz, öt évre visszamenőlegesen a pár forint híján 100 ezer forint befizetett adómmal.

Bocsánat: INGATLANADÓ NINCS MAGYARORSZÁGON! A befizetett adóm HÁZ és GARÁZSADÓ címszó alatt lett kiróva...

2014. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!