Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos a követelés?

Jogos a követelés?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt vettem egy Lenovo T61-es laptophoz való akkumulátort, ami rendben megérkezett. Úgy 2 hónap után viszont küldhettem vissza, mert hibás volt. A csomagot múlt hónap 18-án vették át. Ma írtam nekik, hogy most mégis mi van, megkapták-e, stb. A válaszuk az volt, hogy megkapták, de ahhoz, hogy újat küldjenek, még csengessem ki a postaköltséget, ami 13$, vagyis 3000 Ft. Na most a helyzet az, hogy ezen kicsit felidegesítettem magam, mivel a visszaküldésnél én már kifizettem ugyanennyit. Ráadásul akár Kína akár nem, ez szerintem úgy lenne korrekt, hogy odafelé én fizetem, visszafelé meg ők. Főleg azok után, hogy a termék garanciális. Az csak külön extra, hogy ha veszek tőlük egy másikat, a szállítás csak 3$, azaz 700 Ft. Megnéztem mindenhol, sehol nem volt szó erről korábban. Az lenne a kérdésem, hogy tegyem ezt szóvá, vagy tudjam be kezdő vásárlói hibának, mert úgysem tehetek semmit, és törődjek bele?


A hirdetésről egyébként itt egy link: [link]



2014. aug. 14. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek veszel ilyen szarokat?
2014. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mivel itthon legjobb esetben 25.000 Ft-ért tudnék beszerezni megfelelő telepet, míg kint ez az összeg fele ennyi sem. A fenti összeg meg már durván sok, alig marad el egy komplett laptop árától.
2014. aug. 14. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
A magyar törvények szerint sincs igazad. A webáruházaknak ez az egyik hátránya a sok előnnyel szemben. A postát mindig az ügyfél fizeti garancia és indoklás nélküli elállás esetében is.
2014. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Scythian: Értem, és köszönöm. Azt még had kérdezzem meg, hogy ilyen esetben indokolt az a felár, amit kérnek ahhoz képest, mintha most vennék tőlük egy új eszközt? (Tehát hogy 13$-t kérnek, holott új terméknél ez csak 3$.)
2014. aug. 14. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés. Beépítették az eszköz árába a postaköltséget. Itt Magyarországon az eredeti postaköltség lenne a mérvadó, de a kínaiakkal ezt nem biztos, hogy meg lehet beszélni. Egyébként ők valami miatt nagyon olcsón tudnak postázni még nemzetközi csomagot is.
2014. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem értem, hogy tudnak ilyen olcsón postázni. Sok terméket adnak ingyenes szállítással. Én meg majd megpróbálom lealkudni a differenciát, hátha meg lehet oldani.
2014. aug. 14. 17:32
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az új eladásnál azért tudnak olcsón postázni (60-70 dollárcent szokott lenni borítékban küldött cuccokon), mert kapnak rá támogatást. Ugyanez a támogatás nincs meg pl garis ügyintézésnél.
2014. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!