Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Volt főbérlő probléma-jogos-e...

Volt főbérlő probléma-jogos-e a követelés?

Figyelt kérdés

Ketten béreltünk egy kis lakást a párommal. A főbérlő azt mondta, nem tud bejelenteni.Mikor kiköltöztünk, leszámolt a kaucióval,és rendben eljöttünk.

Azóta kitalálta, hogy ilyen-olyan kárt okoztunk a lakásban, ki kell fizetnünk, mert amúgy ő végig adózott utánunk,stb, már behajtókat is küldött...


Jogos-e a követelése?


2014. júl. 30. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már leszámolt a kaucióval. Utólagos reklamáció ebben az esetben sincs. Ha valami kár keletkezett, akkor azt az addig kifizetett lakbérből fizesse ki. Ha adózott utánatok, akkor szerződés is volt ami a kaució visszaadásával (ezek szerint arról kellet készülnie elismervénynek) lezárt. A bejatók nem tudom mire fel voltak, rendes behajtó cég ilyesmivel nem foglalkozik, ha két izmost havert kért meg, akkor meg zaklatásért lehet menni a rendőrségre...


Én nagyon úgy látom, hogy utólag ki akar csikarni plusz pénzt. Volt már dolgom érdekes főbérlővel, így ezen én már nem is csodálkozom.

2014. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem jogos. Azelőtt kellet volna végigjárni a házat mielőtt elszámoltatok.... eljöttetek most ő szétveri és azt mondja ti csináltátok. Mondjátok neki nyugodtan jelentsen fel és bizonyítsa, hogy mikor keletkezett a kár
2014. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kaució átadásáról nem készült elismervény, legalábbis én nem írtam alá.

A behajtók nem tudom, honnan jöttek, én közvetlenül nem találkoztam velük,levelet hagytak.

2014. júl. 30. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:

A levél azért jó mert írásos bizonyíték a zaklatásra...


Ha továbbra sem áll le, akkor tegyetek lépéseket az ügyben rendőrség felé, vagy egy ügyvéden keresztül.

2014. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!