Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 5. 000 forintos követelés...

Egy 5. 000 forintos követelés miatt most 138. 000 forintot követel rajtam a végrehajtó. Biztosan jogszerű ez?

Figyelt kérdés

Volt egy ötezer forintos követelés, aminek a végrehajtását végül megszüntették, de a költségeket rám hárították. A költségek végösszege 138.000 Ft. Ebből 80.000 a végrehajtónak (30e munkadíj, 20 költségáltalány, 5e egyéb költség, 25e behajtási jutalék), 58.000 forint pedig a végrehajtást kérőnek(munkadíj költségáltalány készkiadás) címen.

Én ezt felháborítónak és aránytalannak tartom.

Létezhet ez, hogy ekkora költsége van ötezer forintnak? Ráadásul az eredetei követelés vissza is lett vonva. Itt nekem valami nagyon bűzlik.

Tehetek ez ellen valamit, vagy mindenképpen ki kell fizetnem?



2014. júl. 12. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem tehetsz feljelentést uzsora miatt.
2014. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

a) Visszavonták a követelést, mert jogtalan volt? Akkor téged a fent felsorolt költségek közül semmi nem terhel.

b) menet közben kifizetted a sokadik felszólításra az eredeti tartozást? Mert akkor volt munkája a behajtónak, és igen, ezeknek a költségeit elszámoltathatják rajtad.

c) akinek eredetileg tartoztál, eladta a követelését, tehát nem visszavonta, hanem átadta a követelés jogát egy behajtóünak? akkor is jogosan kérnek ennyit.


5e forint nem nagy összeg, legközelebb kifizeted hamarabb. Amúgy annyit tehetsz, hogy igazából csak az a felszólítás érvényes, amit te kézhez kapsz (vagyis ajánlva adják fel), a sima levél nem jelent semmit, mert nem tudják bizonyítani, hogy te megkaptad. Ezzel az eggyel próbálkozhatsz esetleg még.

2014. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb okosabb leszel, és befizeted amit kell. Nem véletlen lett milliószor megmondva, hogy inkább fizesd ki a tartozást most, mert ha behajtóhoz kerül, akkor utána a gatyád is rámehet. Ez az élő példa. Ezt be kell fizetned, nincs mese.
2014. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
üdv Magyarországon!
2014. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

"Létezhet ez, hogy ekkora költsége van ötezer forintnak?"


Nem az 5000 Ft-nak van ekkora költsége, hanem hogy mindenkit megdolgoztatsz. Képzeld ugyanekkora a végrehajtói kivonulás ha 1M-t foglalnak le akkor is. Jó nagy hülye vagy!

2014. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
miért nem fizetted ki az első 5e-ret?
2014. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem volt jogos a követelés, és azt visszavonták, akkor semmilyen fizetnivalód nincs.


Javaslom írj egy levelet, h feljelented őket csalás és jogalap nélküli gazdagodás miatt, ha nem felejtenek el.

2014. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell mindig ekkora hisztéria néhány ezer forint miatt. Komolyan annyi kellemetlenségtől meg lehet kímélni magunkat. Valaki elkövet valamit, az szépen fizesse ki a büntetést, aztán nincs gond belőle.

Ezt én parkolási bírságnak gyanítom, vagy valami hasonló.

Amúgy meg, ha a kérdezőnek nem lenne vaj a füle mögött akkor kiírta volna, mire fel volt a követelés.

2014. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy tárgyat követeltek rajtam, amiről később kiderült, hogy nem is nálam van, mert már korábban elvitte tőlem, csak letagadta, ezért nem is tudom átadni. Ráadásul nem tudta bizonyítani, hogy nálam van, és a tárgy értékének is sokkal nagyobb összeget írt be, így ez alapján számolták először a díjat, aztán amikor igazoltam, hogy a tárgy a bírósági végzésben csak 5.000 forint akkor azt módosították utólag, de a díjakat nem. Az aki követelte egyértelműen rosszhiszeműen járt el, de azt mondták, hogy emiatt csak külön perben tudok kártérítést követelni, nekem meg már elegem van a pereskedésből.
2014. júl. 12. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elnézést kérek!

Keress egy ügyvédet aki járatos ilyen témákban, majd ő segít.

2014. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!