Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A NAV küldött egy határozatot,...

A NAV küldött egy határozatot, EÜ. -i járulék hiánya végett. Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013 Júniusában fejeztem be a 12. osztályt, 2013-2014évben esti érettségi tagozatra jártam, de sajnos nem sikerült letenni az érettségit.


Kaptam ma a NAV-tól egy papírt, 2013. december-től van tartozásom az Egészséggyi szolgáltatási járulékban, összesen 85,272Ft. 20Éves vagyok, munkahelyem nincsen, mégis hogy gondolták, ezt miből fogom befizetni?!


Semmiféle értelmezhető tájékoztató lapot nem mellékeltek, csak 12darab sárga csekket, a határozatot, meg valami rövid információt az ehhez kapcsolódó törvényekről..



2014. aug. 19. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mimor megszünt a tanulói jogviszonyod, akkkr be kellett volna jelentkezned a munkaugyi hivatalba ők fiették volna egy darabig,utána magának kell befizetni az embernek. Értem é. hogy nincs miből, de milysn alapon lássanak el ha bajod lesz, ha nem fizettél be semmit?
2014. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy részletfizetést is lehet kérni, illetve az önkormányzathoz fordulni annak érdekében, hogy vállalja át a TB kifizetését, mert nincs jövedelmed. Ennek járj utána, mert pontosabbat nem tudok.
2014. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Fizesd be.


Nem így kell hozzáállni a dolgohoz, hogy a fejemet a homokba dugom és nem veszek tudomás arról, hogy ha nem tanulok akkor fizetni kell. Nem ez dolgok elintézése.

Mindenki tudja, hogy eübizt csak akkor jár ha dolgozol, nappalin tanulsz, nyugger vagy, fizetsz vagy munkanélküliként az állam átvállalja mert szegény vagy. Ez már évek óta így van. Miből gondoltad, hogy majd pont rólad fognak megfeledkezni?

Amit tehetsz.

1. Befizeted. Kérhetsz részletfizetést, de akkor is kell fizetni.

2. Elintézed, hogy továbbiakban nem gyűljön a tartozásod. Ez két módon lehetséges. Elmész dolgozni és továbbiakban már nem lesz ilyen bajod. Vagy regisztráltatod magad munkaügyiben, majd az ott kapott hatósági papírral befáradsz a járási hivatal szociális osztályára és kéred a tb-d szociális alapon történő rendezését.

2014. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
3. Ja fizetheted saját zsebből is a tb-t. Ekkor még regsztrálnod sem kell a munkaügyiben. Ekkor akár egész nap otthon COD-ozhatsz kedvedre. Minden hónapban fizetsz kb 7000 forintot és senki nem fog baszogatni a tb miatt.
2014. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az önkormányzat mindenki után bevállalja egy évig a TB fizetését függetlenül a szociális helyzetétől. Utána kell csak magadnak fizetned, ha nem vagy rászoruló.


A TB hátralékot viszont ki kell fizetned és ha sokáig húzod az időt még büntit is kapsz.

2014. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lónak a csúnyáját!


1. Ez hatáskőr már nincs is az önkormányzatoknál, hanem a közigazgatás átszervezésekor átkerült a járási hivatalokhoz. (Más kérdés, hogy általában ugyanabba az épületbe kell menni most is.)

2. Soha nem az önkormányzat fizette, hanem a központi költsévetés. Önkormányzat csak lejelentette, hogy Bivalybaxnádon 150 szociális szegény van, az ő tb-jüket kell fizetni. A központi költségvetés meg kifizette az oepnek.

3. Mindig kellett - és most is kell - igazolni a szociális alapot. Volt/van egy vagyoni helyzetet felmérő formanyomtatvány ami alapján eldöntik jár e szociális alapon vagy az illető ki tudja fizetni a 6390-et. Munélkülieknek pedig mindig kellett egy igazolás hogy regisztráltak. Az hogy otthon baxta a rezet egésznap és még arra sem volt képes, hogy regisztráljon az sose volt elég.

2014. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1: Az ő szempontjából mindegy, hogy kihez került át...

2: Az ő szempontjából mindegy, hogy ki fizeti ki neki...

3: Nem kell igazolni a szociális helyzetet. Egyszerűen bemész és ha munkanélküli vagy, automatikusan fizetik utánad egy évig és csak utána kell igazolni. Direkt megkérdeztem egy ismerősömet aki otthon verte a makkost, hogy ez hogyan megy és ő mondta. Abszolút nincs szociálisan rászorulva, mégis egy évig fizették neki.

2014. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A te szempontodból meg hüłyeséget beszélsz. De azért csak ragozd tovább nyugodtan. Ilyen emberekből akik órákig tudják hegyezni a fingot, és megállás nélkül nyomják a hüłyeséget kiválló politkusok lesznek. Próbáld meg van esélyed.
2014. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Rendben, értem én hogy nem látnak el az orvosok ha nincs fizetve, itt nem erről van szó.


2014 április végéig jártam iskolába (ugyebár 2013-2014 esti érettségi), de mégis 2013. decembertől kell fizetnem. MIÉRT?


ezt nem lehet valahogy igazolni nekik hogy legalább csak májustól kellene fizetni, mert nekem volt iskolám addig?


Nagy valószínűséggel ezt sehogy sem fogom tudni kifizetni, amíg nem találok munkát, vagy nem adnak a munkaügyiben.. a 0Ft-ból még részletre is sok a 85,000Ft...

2014. aug. 21. 12:11
 10/17 anonim válasza:
Szia! Azóta mit sikerült összehoznod? Nekem most küldtek ki egy papírt ezek a vérszívók mert 2 éve nem fizetem, ugyanis nincs miből. Mondjuk egyszer sem voltam orvosnál és nem is fogok menni soha, úgyhogy az haggyán hogy nekem kelljen fizetni a sok nyuggernek a minden baját, de én azt sem várom el hogy engem ellássanak pont azért mert nem fizetek TB-t. Én sem tudom, hogy ezt hogy gondolják. 20 éves vagyok, ahogy kiléptem a suli kapuján egyből számolták ezt a horror havi 6800 Ft-os összeget. Szinte ennyiből élek havonta és akkor ezt a pénzt fizessem inkább a nagy semmire. Hát egy nagy l...szt.
2014. szept. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!