Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A NAV küldött egy határozatot,...

A NAV küldött egy határozatot, EÜ. -i járulék hiánya végett. Mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013 Júniusában fejeztem be a 12. osztályt, 2013-2014évben esti érettségi tagozatra jártam, de sajnos nem sikerült letenni az érettségit.


Kaptam ma a NAV-tól egy papírt, 2013. december-től van tartozásom az Egészséggyi szolgáltatási járulékban, összesen 85,272Ft. 20Éves vagyok, munkahelyem nincsen, mégis hogy gondolták, ezt miből fogom befizetni?!


Semmiféle értelmezhető tájékoztató lapot nem mellékeltek, csak 12darab sárga csekket, a határozatot, meg valami rövid információt az ehhez kapcsolódó törvényekről..



2014. aug. 19. 10:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Szia! Igazából szerintem igazad van! Ez egy nagyon hülye törvény, de hát ezt kell elviselni..


Bementem a munkaügyiközpontba, beregisztráltak, adtak egy lapot, mellyel be kellett fáradnom az önkormányzathoz, ott pedig átvállalták a következő 1 évre a TB-t.


Viszont azt még én sem tudom, hogy az elmaradt összeggel mi lesz, én biztos hogy nem fogom befizetni, esetleg majd akkor, ha tényleg lesz feleslegem!

2014. szept. 18. 11:37
 12/17 anonim ***** válasza:
Ahm gondolod, hogy 20évesen nem lehet semmi bajod,mi? Majd futva rohansz befizetni amikor baj van
2014. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem lehet belőle bajom. Lehet, hogy futva fogok bemenni, de nem fizetni HA NINCS MIBŐL!
2014. szept. 19. 23:49
 14/17 anonim válasza:
Mondjuk amit veled csináltak, hogy suliidőre is fölszámították hát ez nonszensz. Nem tudom én mit csinálnék a te helyedben, de szerintem menj be a suliigazgatóhoz és kérj igazolást vagy a bizonyítvány is megteszi és menj be a NAV-hoz aztán határozott fellépéssel mondd meg hogy addig nem mész el amíg a suilidőre fölszámított pénzt nem törlik el. Ez nem játék ugyanis ezt semmiképpen sem tehetik meg. Azt meg ne csináld hogy szépen kéred őket mert akkor csak flegmázni fognak.
2014. szept. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ/segítséget!
2014. szept. 22. 23:19
 16/17 anonim ***** válasza:

A nappali tagozatos hallgatói igazolással TB autómatikusan jár, ha esti az iskola az sajna már nem.


Az elmaradásra kérj részletfizetést és ajánld fel, hogy leközmunkázod, ekkor ugyanis 1000 Ft/órával hamar letudod, sőt az első nap után azon a héten be sem kell menned közmunkára

2014. szept. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ja most nézem, hogy a kérdésben ott van, hogy esti iskola volt. Akkor valóban nem jár TB és jogszerűen járt el a NAV. Utolsó válaszoló: nem is tudtam hogy közmunkával is le lehet tudni ezres órabérben. Egyébként azt nem tudod, hogy ha valakinek se vagyona se ingósága se ingatlana nincs, más házában lakik és a NAV-nak bejelenti, hogy hajléktalan akkor mentesítik-e TB fizetés alól? Vagy, hogyan ellenőrzik ennek a valóságalapját?
2014. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!