Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Jeszenszky és...

Mit gondoltok Jeszenszky és Czeizel Endre nézeteiről? Valóban létezik az ő "fajelméletük"?

Figyelt kérdés

Jeszenszky Géza egyszer előadást tartott az egyik magyar egyetemen erről a dologról.

Főleg beszélt a cigányokról, az askhenázi zsidók "belterjességéről".


Jeszenszky nézeteit maga a híres Czeizel Endre (orvos, genetikus) is igazolta.

"születéssel és származással kódolt viselkedéskultúra"


Jeszenszky és Czeizel nem egy utcasarki kocsmából szabadult emberek, hanem mindkettő elismert értelmiségi.

Czeizel különösen híres.


A napokban beszélgettem erről egy szintén egyetemi oktató barátommal, aki egyetértett ezekkel a nézetekkel.

Ahogy mondta, manapság tabu ilyenekről beszélgetni,egyfajta politikai korrektség, pedig sok igazság van ezekben a dolgokban.



2013. szept. 18. 13:33
 1/8 tetro ***** válasza:
42%
mielőtt elindul a cunami, jó lenne erről valami forrás...
2013. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

1. Tetelezzuk fel, hogy van belterjesseg. Ebben az esetben - legalabbis ami a zsidokat illeti - jo par Nobel dijas tudost, kituno szineszeket, irokat, zeneszeket hozott ez a belterjesseg.


2. Hany millio askenza zsido el Europaban es a vilagon? Kb. 8-9 millio. Ezen az alapon a magyarsag legalabb annyira "belterjes".

2013. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Második válaszoló mindent elmondott, amit én is mondtam volna. Amúgy mindennek mi köze a fajelmélethez?
2013. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tetro ***** válasza:
66%

Valamiért úgy emlékeztem, hogy Czeizel cáfolta Jeszenszkyt. Innentől meg amit a kérdező ír, egyszerűen hazugság. De azt gondoltam, biztos rosszul emlékeztem. Hát nem:

http://www.youtube.com/watch?v=SJb_20pXfx4

Akkor szeretném látni a kérdező forrását. Az egyetemi oktató barát azt mondta, az nem forrás, még mielőtt...

2013. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jeszenszky csak a cigányokról szólt, és nem előadást tartott, hanem a szakdolgozatában írt erről.
2013. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy kik és milyen szinten beszélnek a témáról. A tudományos eredmények értelmezése különböző embereknél, különbözően jön le. Az eugenetika elég régi tudomány. Részben arról szól, hogy milyen módokon lehet tökéletesíteni a génállományt. Az állattenyésztésben egyenesen ki lehet mondani a célokat. Az emberek esetében egy kicsit nehezebb. Közéletbe felesleges bevinni a témát, mert kevés ember tud úgy hozzányúlni, hogy ne legyen belőle konfliktus.
2013. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Engem érdekelnének a források, pl. Jeszenszky állításai, illetve Czeizel válasza. Ha valaki képben van, elküldhetné privátban vagy belinkelhetné.
2013. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az ebből keletkező botrányra emlékszem!
2013. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!