Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalásnál a...

Hagyatéki tárgyalásnál a közjegyzői díj elengedhető rászorultság esetén?

Figyelt kérdés
Minden esetben kötelező egyáltalán a hagyatéki eljárás, vagy csak ha az örökös kérelmezi, az érdekei miatt.Állítólag erről nem szeretik az embert felvilágosítani...Nem véletlenül, hiszen a díjak az egekben vannak!
2014. aug. 26. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs hagyatek, targyalas sem kell. Ha esetleg az orokos lemond az oroksegrol (de az egeszrol, veglegesen!), akkor sem kell.
2014. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs hagyaték, és nem kértek eljárást, nem fog indulni.


Ha indul, nem fogják elengedni a díjat, de lehet rá részletfizetést kérni, rászorultság esetén.

2014. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Örökölsz tehát haszonhoz jut így elengedni biztos nem fogják.
2014. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Van hagyaték.Mert egyetlen örököse vagyok anyunak.Egy átlagos lakást hagyott rám, a berendezéssel.Ez van.Természetesen igényt tartok rá.De nem értem, miért kell valakinek megállapítania, amit magamtól is tudok:hogy én vagyok az örökös.Nem elég az embernek, a veszteség miatti szomorúság, egyből jönnek a keselyűk, hogy szakítsanak olyan vagyonból, amihez egyébként semmi közük.

Bár annyira nem is háborognék, ha legalább csak pár száz forint lenne a felesleges hagyatéki eljárás, de ezek több 10 ezret, akár százezret lenyúlnak pofátlanul.Pedig alapvetően nem keresnek keveset!

A hagyatékot meg nem lehet letagadni szerintem.Úgyis kinyomozzák, hogy van, mert kell a pénz!

2014. aug. 26. 21:12
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Jézusom, bocsi, de te nagyon buta vagy. :D


1. A közjegyző díjszámítása törvényben rögzített. Egyébként egy szolgáltatásról beszélünk, aminek természetesen ára van.

2. Az öröklés ipso iure, nem attól lesz, hogy megállapítják, ugyanakkor a földhivatal mégis hogyan jegyezné be pl. a tulajdonjogodat amúgy??

3. Lehetnek hagyatéki hitelezők, akik a tárgyalásig bejelenthetik az igényüket az örökösökkel szemben, ezért is van szükség az eljárásra, illetőleg bizonyos esetekben egyáltalán nem olyan egyszerű megállapítani az öröklési rendet.

2014. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1.Milyen szolgáltatás?Szolgáltatás az, amit igényelnek, én nem meg ugyan nem igényeltem.Tehát maximum ráerőltetett "szolgáltatás".
2014. aug. 26. 22:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Bugyuta emberekkel nincs értelme tárgyalni, te pedig sajnos kimeríted ezt a fogalmat...
2014. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2.Na, még a földhivatal is másszon rám, csak az kell!Minek kéne nekem földhivatal?Nincs földem, ez társasház, emeleti lakás.a ház előtt van kb 2 négyzetméter közös föld, amibe bukfencet sem vetek.Szóval nem tudom, milyen földről lehet itt szó!
2014. aug. 26. 22:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Gyengeelméjű...
2014. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Lehetnek hagyatéki hitelezők"


Na, az meg pontosabban melyik kategóriája a hiénáknak? Mi fog még kiderülni?

Elég szomorú, ha egy állítólag hű de okos jogtudós nem tudja egyszerűen megállapítani, ki az örökös, amikor az anyámnak, se testvére, se férje, se kutyája se macskája nem volt, csak én, a lánya, meg egy unoka.Ebből szerintem nem nehéz kisakkozni, ki az örökös.De én nagyon buta vagyok, kell egy közjegyző, meg apám kínja, aki megállapítja, pár tízezerért.Nevetséges...

2014. aug. 26. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!