Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kimeríti ez a csalás fogalmát?

Kimeríti ez a csalás fogalmát?

Figyelt kérdés
Volt egy örökölt lakásom (nem egy nagy szám), amit meghirdettem eladó lakásnak. Többen jelentkeztek. Az egyik jelentkező alkudozni kezdett, de én annak akartam eladni, aki a legtöbbet fizet. Erre ez a fiatal srác a telefonba el kezdte nekem ecsetelni, mennyire nyomorult a helyzete, felesége van, sok gyerek, és szüksége van erre a lakásra. Olyan jól adta elő, minden szavát elhittem, és megesett rajta a szívem. Mivel én nem állok olyan rosszul, úgy gondoltam teszek egy jót az életben, és eladtam neki, jóval áron alul. Aztán beköltözött a srác, és látom, hogy baromira nincs is családja, szabatos életet él, a wc-re is kocsival jár, iszik, dohányzik, és mindenféle nőket dönget a kégliben.

2014. aug. 27. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Így jártál, oszt kalpag. Ennek a csaláshoz semmi köze nincs.
2014. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Neked tanították a hülyeséget?
2014. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Biztos Fideszes.
2014. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 imakandi válasza:
100%
Jogilag ezzel semmit nem lehet kezdeni.
2014. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj nagy a család, kakiban vagyok, a vételárat nem utalnád át? Te tényleg ilyen hibbant vagy?Szerinted aki tud ma lakást venni, ráadásul a piac most nagyon jó kínálatban, az olyan nyomorult? Egyébként nem meríti ki, bizonyítani se tudod.
2014. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább annak örülj, hogy az emberi hülyeséget még nem büntetik, így tiszta maradhat az erkölcsid.
2014. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez csakis a te hibád kérdező.
2014. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell bántani a kérdezőt. Csak jót akart tenni. Az más kérdés, hogy palira vették.


És legalább tényleg "nagycsaládos"? Mert ha igen, akkor semmi szín alatt nem szabad nekik semmit odaadni. Nem vagyok rasszista, nekem is volt ehhez hasonló ügy, csak volt biztosítékom, aztán már nem örül annyira a farkának.

2014. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
En vagyok az a fiatalember, milyen kicsi a vilag :D
2014. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
2014. aug. 27. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!